Orlik na Stadionie Centralnym jednak bezpieczny. Badanie nie wykazało żadnych przekroczeń. Boisko nie zagraża zdrowiu użytkowników

Otrzymano wyniki badań granulatu z Orlika na Stadionie Centralnym. Badania zostały zlecone przez Ministerstwo Sportu po doniesieniach z niektórych miast i miejscowości, że granulat z nawierzchni boisk może być szkodliwy dla zdrowia jego użytkowników.

We wrześniu 2020 r. Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku przesłał próbkę granulatu do laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska Instytutu Techniki Górniczej w Gliwicach, gdzie przebadano ją w zakresie zawartości kadmu, ftalanu, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych i migracji określonych pierwiastków. 
Nie stwierdzono żadnych przekroczeń. Oznacza to, że boisko jest bezpieczne i nie zagraża zdrowiu użytkowników.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Orlik na Stadionie Centralnym jednak bezpieczny. Badanie nie wykazało żadnych przekroczeń. Boisko nie zagraża zdrowiu użytkowników

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu