Otwarta plaża nad Jeziorem Tarpno

Od jutra, 2 lipca, funkcjonować będzie strzeżone kąpielisko na plaży w Tarpnie. Nad bezpieczeństwem wypoczywających ratownicy czuwać będą codziennie w godzinach 10 – 20.

Co prawda, trwają jeszcze prace wykończeniowe w powstających na plaży budynkach, jednak Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski podjął decyzję o zabezpieczeniu kąpieliska. To z uwagi na fakt, że przy sprzyjającej pogodzie mieszkańcy chętnie korzystają z jeziora. A chodzi o ich bezpieczeństwo.

– Na razie korzystać będzie można z powiększonej piaszczystej plaży i nowej plażowej infrastruktury, która jest już skończona. Aby zapewnić ratownikom oraz wypoczywającym minimum komfortu, zamówiliśmy – tak jak w latach ubiegłych – toalety oraz kontener socjalny – mówi Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku, który zabezpiecza kąpielisko. – Jest to stan przejściowy, po zakończeniu prac przeniesiemy się do nowych budynków. Bezpieczeństwo kąpiących się jest obecnie priorytetem.

Dobiega końca budowa obiektu, w którym znajdować się będzie hangar na sprzęt rekreacyjny, kasa wypożyczalni, pomieszczenia socjalne dla obsługi i ogólnodostępne toalety. W nowym budynku znajdzie się także pomieszczenie przeznaczone na działalność gastronomiczną, na którą został wyłoniony operator.

– Ponadto, nad jeziorem powstanie pomost i place zabaw dla dzieci. Zakupione zostały nowe ławki i kosze na śmieci – dodaje Izabela Piwowarska. – Dofinansowanie pozwoli na zakup sprzętu rekreacyjnego, czyli kajaków, rowerów wodnych czy łodzi motorowej dla ratowników, jednakże obecnie zakupy nie zostały jeszcze sfinalizowane. Przywieziony został nowy piasek, nasadzono 19 drzew. Na części plaży znalazła się przestrzeń rekreacyjna z miejscem do gier zespołowych. Powstał też odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej plażę ze skrzyżowaniem ulicy Lipowej i Jaśminowej.

Szacowana wartość inwestycji to około 3,2 mln zł, z czego 1,5 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Otwarta plaża nad Jeziorem Tarpno

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu