Planetarium / Transmisja wykładu „Pulsary, czarne dziury, kwazary – najbardziej egzotyczne w kosmosie

Serdecznie zapraszamy na transmisję wykładu pt. „Pulsary, czarne dziury, kwazary – najbardziej egzotyczne w kosmosie”.Prelekcję wygłosi dr hab. Leszek Błaszkiewicz (Wydział Geoinżynierii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).DATA: 17 czerwca (czwartek), godz.18:00.Wykład odbędzie się w formie transmisji z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego (PiOA) w Grudziądzu.
Link do transmisji: www.planetarium.grudziadz.plBezpośredni link do transmisji YouTube: https://youtu.be/g5mN-WAKavMUwaga: zachęcamy do subskrypcji powyższego kanału YouTube.
Opis:Jednymi z najbardziej intrygujących obiektów kosmicznych są te najbardziej gęste. Stanowią naturalne laboratoria dla astronomów oraz fizyków. W tych „kosmicznych laboratoriach” można zdalnie badać zachowanie bardzo skondensowanej materii. Obserwacje tego typu obiektów prowadzone są w szerokim zakresie widma elektromagnetycznego od zakresu radiowego, poprzez optyczny aż do promieniowania rentgenowskiego. Podczas prelekcji będzie można usłyszeć o tak kuriozalnych i tajemniczych obiektach jak gwiazdy neutronowe, pulsary, czarne dziury czy kwazary.
Współorganizatorem transmisji jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.
Wykład transmitowany będzie również na Facebooku w następujących kanałach:Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii ( @zgptma ), Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne – Grudziądz ( @planetarium.grudziadz ) i innych.

Ponadto zapraszamy uczniów szkół średnich na zajęcia (online) Międzyszkolnego Koła Astronomicznego (MKA). Zajęcia ONLINE odbywają się w czwartki o 16:00. Zgłoszenia uczniów chętnych do udziału przyjmujemy na e-mail: planetarium.grudziadz@gmail.com . W e-mailu zwrotnym przesyłamy link do spotkania MKA.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Planetarium / Transmisja wykładu „Pulsary, czarne dziury, kwazary – najbardziej egzotyczne w kosmosie

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu