Po miesiącach poszukiwań udało znaleźć się wytypować sprawcę. O kradzieży alkoholu w jednym z grudziądzkich sklepów, policjanci zostali zaalarmowani pod koniec ubiegłego roku

Kryminalni z Grudziądza wytypowali, a następnie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej do której doszło pod koniec ubiegłego roku. Sprawcą okazał się 44-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
O kradzieży alkoholu w jednym z grudziądzkich sklepów, policjanci zostali zaalarmowani pod koniec ubiegłego roku. Jednak w toku prowadzonych czynności, policjanci ustalili, że nie doszło w tym dniu do zwyklej kradzieży sklepowej, a do kradzieży rozbójniczej. Na zabezpieczonym monitoringu widać, jak mężczyzna próbuje wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Na tą sytuację zareagował pracownik ochrony, który próbował zatrzymać złodzieja. Sprawca jednak, by utrzymać się w posiadaniu „łupu” uderza pracownika i ucieka ze sklepu.

Po zebraniu niezbędnych danych bardzo szybko funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła mieć związek z przedmiotową kradzieżą rozbójniczą. Mężczyzna ukrywał się przez blisko 6 miesięcy przed organami ścigania, aż w końcu w poniedziałek (17.05.2021) wpadł w ręce policjantów. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Grudziądza. Po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi.
We wtorek (18.05.2021) usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Prokurator wobec podejrzanego zastosował również dozór policyjny, poręczenie majątkowe, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakaz opuszczania kraju. Za tego rodzaju przestępstwo 44-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Jak widać kryminalni nie pozostawiają takich spraw, a zatrzymanie sprawcy przestępstwa to nieraz tylko kwestia czasu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Po miesiącach poszukiwań udało znaleźć się wytypować sprawcę. O kradzieży alkoholu w jednym z grudziądzkich sklepów, policjanci zostali zaalarmowani pod koniec ubiegłego roku

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu