Podczas rozmowy policjanci wyczuli woń alkoholu u kierowcy udającego się w podróż autostradą


W niedzielę policjanci grudziądzkiej „drogówki” na węźle autostradowym zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, u którego stwierdzili blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie, a w pojeździe znaleziono narkotyki oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z „drogówki” kontrolowali pojazdy na grudziądzkim węźle autostradowym. Po godzinie 20:00 zatrzymali do kontroli drogowej 31-letniego mieszkańca Grudziądza, który poruszał się osobowym volkswagenem golfem.

Podczas prowadzonej kontroli u funkcjonariuszy wzbudziło podejrzenia dziwne zachowanie kierującego. Podczas prowadzonej rozmowy mundurowi wyczuli woń alkoholu. Postanowili przebadać kierującego. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Policyjne urządzenie wskazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w policyjnych systemach ustalono, że 31-latek nie posiada prawa jazdy.
Podczas dalszej kontroli funkcjonariusze przeszukali wnętrze kontrolowanego pojazdu. W czasie tych czynności ujawnili blisko 315 gram krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz blisko 50 gram białego proszku. Wstępne badanie wykazało, że jest to metaamfetamina.
Pojazd po czynnościach trafił na parking strzeżony, a kierujący po pobraniu krwi do badań na zawartość w organizmie substancji działających podobnie do alkoholu do policyjnej celi.
Teraz oczekuje na przedstawianie zarzutów dotyczących kierowania w stanie nietrzeźwości, posiadania środków narkotycznych i tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz kierowania pojazdem nie posiadając do tego uprawnień. 31-latkowi może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.   

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Podczas rozmowy policjanci wyczuli woń alkoholu u kierowcy udającego się w podróż autostradą

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu