Pościg ulicami Grudziądza za kierowcą, który usiłował uniknąć kontroli. Był pijany, a na dodatek po zażyciu amfetaminy. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy zatrzymanemu po krótkim pościgu przez policjantów grupy SPEED. Mężczyzna usiłował uniknąć kontroli, bo był pijany, a na dodatek po zażyciu amfetaminy. Gdy wytrzeźwieje śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz środka działającego podobnie do alkoholu, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz licznych wykroczeń.
W środę 3 lutego tuż przed 20:00 policjanci w nieoznakowanym radiowozie działający w ramach grupy SPEED, na ulicy Piłsudskiego w Grudziądzu, dali sygnał do zatrzymania kierującemu osobowym audi w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem. Mężczyzna jednak ani myślał poddać się kontroli i zaczął uciekać.Policjanci natychmiast ruszyli za nim.

Uciekając, kierowca popełnił szereg różnych wykroczeń: począwszy od niestosowania się do znaków drogowych przez stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu dla innych użytkowników drogi, a skończywszy na spowodowaniu kolizji drogowej. Funkcjonariusze zatrzymali go po kilkunastu minutach na ulicy Sienkiewicza. W trakcie czynności okazało się, że 47-letni grudziądzanin ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu oraz wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest po zażyciu amfetaminy.
Policjanci doprowadzili mężczyznę do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz licznych wykroczeń. Za popełnione przestępstwa 47-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pościg ulicami Grudziądza za kierowcą, który usiłował uniknąć kontroli. Był pijany, a na dodatek po zażyciu amfetaminy. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu