Prezydent Grudziądza wręczył odznaczenia Honorowego Sybiraka. W ten sposób uhonorował osoby zaangażowane w pracę Koła Związku Sybiraków w Grudziądzu

19 maja prezydent Grudziądza wręczył odznaczenia Honorowego Sybiraka. W ten sposób uhonorował osoby zaangażowane w pracę Koła Związku Sybiraków w Grudziądzu.
 Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Refektarzu Urzędu Miejskiego. Wyróżniono panią Wandę Jabłońską i panią Stefanię Lewandowską, które przebywały na zesłaniu. Odznaczenie odebrał też pan Dariusz Miller, nauczyciel, prezes Związku Żołnierzy Armii Krajowej i organizator uroczystości patriotycznych, zaangażowany w propagowanie pamięci o losach Polaków w latach 1940-1956. Ponadto wyróżniono panią Katarzynę Miller, nauczycielkę i wiceprezesa Związku Żołnierzy Armii Krajowej, od lat współpracującą ze Związkiem Sybiraków, panią Grażynę Zielińską, również nauczycielkę, emerytowaną dyrektor Szkoły w Radzyniu Chełmińskim, organizatorkę spotkań młodzieży z Sybirakami, oraz pana Henryka Zacharskiego, będącego członkiem komitetu budowy Pomnika Sybiraków i tablic z nazwiskami zesłanych, zaangażowanego w zbieranie danych o osobach deportowanych z Radzynia Chełmińskiego.

 – Wyróżnione osoby swoją postawą i działalnością przyczyniają się do krzewienia wśród młodzieży wiedzy historycznej i postaw patriotycznych – mówi prezydent Maciej Glamowski. – osoby te stale współpracują też z władzami miasta oraz aktywnie uczestniczą w wydarzeniach patriotycznych.
 Koło Związku Sybiraków jest prężnie działającą organizacją, skutecznie propagującą wiedzę o trudnych dziejach XX wieku, a że tego rodzaju popularyzacja nadal jest potrzebna świadczą słowa pani Danuty Kołodziejskiej, która także podczas uroczystości powiedziała, iż wciąż jeszcze nie wszyscy Polacy wiedzą, jak okrutny los przypadł w udziale ich rodakom na nieludzkiej ziemi.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Prezydent Grudziądza wręczył odznaczenia Honorowego Sybiraka. W ten sposób uhonorował osoby zaangażowane w pracę Koła Związku Sybiraków w Grudziądzu

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu