Prezydent Grudziądza wręczył odznaczenia Honorowego Sybiraka. W ten sposób uhonorował osoby zaangażowane w pracę Koła Związku Sybiraków w Grudziądzu

19 maja prezydent Grudziądza wręczył odznaczenia Honorowego Sybiraka. W ten sposób uhonorował osoby zaangażowane w pracę Koła Związku Sybiraków w Grudziądzu.
 Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Refektarzu Urzędu Miejskiego. Wyróżniono panią Wandę Jabłońską i panią Stefanię Lewandowską, które przebywały na zesłaniu. Odznaczenie odebrał też pan Dariusz Miller, nauczyciel, prezes Związku Żołnierzy Armii Krajowej i organizator uroczystości patriotycznych, zaangażowany w propagowanie pamięci o losach Polaków w latach 1940-1956. Ponadto wyróżniono panią Katarzynę Miller, nauczycielkę i wiceprezesa Związku Żołnierzy Armii Krajowej, od lat współpracującą ze Związkiem Sybiraków, panią Grażynę Zielińską, również nauczycielkę, emerytowaną dyrektor Szkoły w Radzyniu Chełmińskim, organizatorkę spotkań młodzieży z Sybirakami oraz pana Henryka Zacharskiego, będącego członkiem komitetu budowy Pomnika Sybiraków i tablic z nazwiskami zesłanych, zaangażowanego w zbieranie danych o osobach deportowanych z Radzynia Chełmińskiego.

 – Wyróżnione osoby swoją postawą i działalnością przyczyniają się do krzewienia wśród młodzieży wiedzy historycznej i postaw patriotycznych – mówi prezydent Maciej Glamowski. – osoby te stale współpracują też z władzami miasta oraz aktywnie uczestniczą w wydarzeniach patriotycznych.
 Koło Związku Sybiraków jest prężnie działającą organizacją, skutecznie propagującą wiedzę o trudnych dziejach XX wieku, a że tego rodzaju popularyzacja nadal jest potrzebna świadczą słowa pani Danuty Kołodziejskiej, która także podczas uroczystości powiedziała, iż wciąż jeszcze nie wszyscy Polacy wiedzą, jak okrutny los przypadł w udziale ich rodakom na nieludzkiej ziemi.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Prezydent Grudziądza wręczył odznaczenia Honorowego Sybiraka. W ten sposób uhonorował osoby zaangażowane w pracę Koła Związku Sybiraków w Grudziądzu

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu