Prezydent Maciej Glamowski powołał drugiego z wiceprezydentów. Została nim Róża Lewandowska, która objęła dzisiaj urząd

Prezydent Maciej Glamowski powołał drugiego z wiceprezydentów. Została nim Róża Lewandowska, która urząd objęła dzisiaj, 18 maja. Róża Lewandowska ukończyła studia pedagogiczne na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy na Wydziale Matematycznym, a także podyplomowe studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – na kierunku Marketing i Zarządzanie Finansami.

Od 1981 roku pracowała w grudziądzkim Zespole Szkół Rolniczych jako nauczyciel matematyki, angażując się przy okazji w wolontariat i sprawy miasta oraz edukacji.Przez ostatnich kilkanaście lat piastowała funkcję prezesa grudziądzkiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, wiceprezesa okręgu kujawsko-pomorskiego ZNP i członka zarządu głównego ZNP.
Ponadto, ponad dziesięć lat społecznie pełniła funkcję prezesa oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Grudziądzu.
Od 2018 roku Róża Lewandowska zasiada w Radzie Miejskiej Grudziądza. Jest przewodniczącą Klubu Sojusz Obywatelski Grudziądz, a także przewodniczącą Komisji Edukacji.

– To dla mnie wyzwanie, któremu postaram się sprostać – mówi Róża Lewandowska. – Moim głównym celem jest praca na rzecz naszego pięknego miasta oraz jego mieszkańców. Będzie to praca oparta na dialogu i współpracy.
Róży Lewandowskiej podlegać będą Wydział Edukacji, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych. Z kolei wiceprezydentowi Szymonowi Gurbinowi podlegać będą Wydział Komunikacji Miejskiej, Wydział Kultury i Sportu, Wydział Środowiska, a ponadto Biuro Gospodarki Odpadami, Gospodarz Starówki i Architekt Zieleni.
– Róża Lewandowska to osoba bardzo zaangażowana, doświadczona i z olbrzymią wiedzą – podkreśla Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – Jestem przekonany, że współpraca z Różą Lewandowską będzie przebiegać bardzo dobrze i z korzyścią dla mieszkańców naszego miasta.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Prezydent Maciej Glamowski powołał drugiego z wiceprezydentów. Została nim Róża Lewandowska, która objęła dzisiaj urząd

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu