Prezydent Maciej Glamowski powołał drugiego z wiceprezydentów. Została nim Róża Lewandowska, która objęła dzisiaj urząd

Prezydent Maciej Glamowski powołał drugiego z wiceprezydentów. Została nim Róża Lewandowska, która urząd objęła dzisiaj, 18 maja. Róża Lewandowska ukończyła studia pedagogiczne na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy na Wydziale Matematycznym, a także podyplomowe studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – na kierunku Marketing i Zarządzanie Finansami.

Od 1981 roku pracowała w grudziądzkim Zespole Szkół Rolniczych jako nauczyciel matematyki, angażując się przy okazji w wolontariat i sprawy miasta oraz edukacji.Przez ostatnich kilkanaście lat piastowała funkcję prezesa grudziądzkiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, wiceprezesa okręgu kujawsko-pomorskiego ZNP i członka zarządu głównego ZNP.
Ponadto, ponad dziesięć lat społecznie pełniła funkcję prezesa oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Grudziądzu.
Od 2018 roku Róża Lewandowska zasiada w Radzie Miejskiej Grudziądza. Jest przewodniczącą Klubu Sojusz Obywatelski Grudziądz, a także przewodniczącą Komisji Edukacji.

– To dla mnie wyzwanie, któremu postaram się sprostać – mówi Róża Lewandowska. – Moim głównym celem jest praca na rzecz naszego pięknego miasta oraz jego mieszkańców. Będzie to praca oparta na dialogu i współpracy.
Róży Lewandowskiej podlegać będą Wydział Edukacji, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych. Z kolei wiceprezydentowi Szymonowi Gurbinowi podlegać będą Wydział Komunikacji Miejskiej, Wydział Kultury i Sportu, Wydział Środowiska, a ponadto Biuro Gospodarki Odpadami, Gospodarz Starówki i Architekt Zieleni.
– Róża Lewandowska to osoba bardzo zaangażowana, doświadczona i z olbrzymią wiedzą – podkreśla Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – Jestem przekonany, że współpraca z Różą Lewandowską będzie przebiegać bardzo dobrze i z korzyścią dla mieszkańców naszego miasta.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Prezydent Maciej Glamowski powołał drugiego z wiceprezydentów. Została nim Róża Lewandowska, która objęła dzisiaj urząd

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu