Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego wydał oświadczenie w sprawie SP 13 w związku z toczącą się dyskują

Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego wydał oświadczenie w sprawie działań dotyczących systemu oświaty w mieście, poniżej treść oświadczenia.
„Edukacja, to jeden z priorytetów mojej prezydentury. To obszar od wielu lat zaniedbany, a przecież – o czym jestem przekonany – tak bardzo istotny dla miasta. Roztaczanie przed dziećmi i młodzieżą perspektyw, które daje dobry system edukacyjny, to szansa rozwojowa dla Grudziądza.
W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej rozgorzała dyskusja o możliwości likwidacji SP13. Ze względu na moje zmagania z chorobą wywołaną przez covid, nie mogłem w tej wymianie zdań aktywnie uczestniczyć. Doskonale rozumiem racjonalne argumenty przemawiające za tym rozwiązaniem, zdaję sobie jednak sprawę, że są sytuacje, w których – oprócz kierowania się merytorycznymi pobudkami – trzeba uszanować również emocje. Zwłaszcza, jeśli dotyczą one niepokojów rodziców o dzieci. Dlatego ja, będąc nie tylko prezydentem, ale również rodzicem, przed racjonalną argumentację, przedkładam empatię dla rodziców i dzieci. W związku z tym podjąłem decyzję, aby moi pracownicy nie podejmowali żadnych dalszych działań nad projektem uchwały o zamiarze likwidacji SP13.

Casus SP13 jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji nad tym, co możemy i co powinniśmy zrobić, aby grudziądzka edukacja była dostosowana do aktualnych potrzeb, aby zapewniała odpowiednie standardy nauczania dla dzieci i młodzieży, a nauczycielom dawała komfortowe warunki pracy.Do takiej dyskusji zapraszam zarówno radnych Rady Miejskiej, jak i parlamentarzystów, którzy publicznie wypowiadali się w ostatnich dniach właśnie w kontekście reform grudziądzkiej oświaty. Musimy jednak rozmawiać w poczuciu odpowiedzialności. Odpowiedzialność za miasto wiąże się nie tylko z deklaracjami, ale przede wszystkim z umiejętnością podejmowania decyzji zapewniających prawidłowe funkcjonowanie całego systemu.
W czasie mojej prezydentury dałem wiele dowodów na to, że jest to czas inwestowania w grudziądzką oświatę po długim okresie letargu. Marzę o Grudziądzu mądrym, o mieście, które inwestuje w sferę edukacyjną, intelektualną, kulturalną. Jest to wielkie wyzwanie, ale nasze miasto na to zasługuje”.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego wydał oświadczenie w sprawie SP 13 w związku z toczącą się dyskują

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu