Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie deszczówki. Dotyczyło ono rzekomego nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby zajmujące się sprawami majątkowymi MWiO

Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu umorzyła śledztwo prowadzone w skutek zawiadomienia złożonego przez radnego Andrzeja Wiśniewskiego. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa tam gdzie dostrzegał je radny Prawa i Sprawiedliwości.
Na początku 2020 roku Radny Rady Miejskiej Grudziądza Andrzej Wiśniewski złożył zawiadomienie o popełnieniu dwóch przestępstw:
– rzekomego nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia ciążących obowiązków, w okresie od listopada do grudnia 2019r, przez osoby uprawnione do zajmowania się sprawami majątkowymi Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni Sp. z o.o. przy zakupie od gminy – miasta Grudziądz infrastruktury służącej do odprowadzania wód opadowych i roztopowych,
– rzekomego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez radnych Rady Miejskiej Grudziądza i Prezydenta Grudziądza polegających na wyrażeniu zgody na zbycie przez gminę miasto Grudzią infrastruktury służącej do odprowadzania wód opadowych i roztopowych na rzecz spółki Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o.

W wyniku braku jakichkolwiek znamion czynu zabronionego, 7 stycznia 2021 roku grudziądzka Prokuratura Rejonowa umorzyła śledztwa.Warto przypomnieć, że podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej, radni podjęli uchwałę w sprawie sprzedaży przez miasto na rzecz MWiO infrastruktury do odprowadzania wód deszczowych i roztopowych.
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski wielokrotnie podkreślał, że zarządzanie mieniem komunalnym jest podstawowym obowiązkiem Prezydenta i dotyczy także zadań własnych gminy miasta Grudziądz, które realizowane są za pośrednictwem powołanych przez miasto spółek komunalnych.
Nadrzędnym celem działalności Prezydenta i Rady Miejskiej jest dobro wszystkich mieszkańców Grudziądza, a nie oderwane od wspólnoty samorządowej partykularne interesy poszczególnych osób. Zadaniem zarządów spółek komunalnych jest należyta troska o realizowanie strategii właściciela, czyli gminy miasta Grudziądz, np. poprzez wzajemną współpracę, jednolitą komunikację oraz długofalowe planowanie rozwoju, w oparciu o uchwały podejmowane przez Radę Miejską Grudziądza.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie deszczówki. Dotyczyło ono rzekomego nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby zajmujące się sprawami majątkowymi MWiO

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu