Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie deszczówki. Dotyczyło ono rzekomego nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby zajmujące się sprawami majątkowymi MWiO

Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu umorzyła śledztwo prowadzone w skutek zawiadomienia złożonego przez radnego Andrzeja Wiśniewskiego. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa tam gdzie dostrzegał je radny Prawa i Sprawiedliwości.
Na początku 2020 roku Radny Rady Miejskiej Grudziądza Andrzej Wiśniewski złożył zawiadomienie o popełnieniu dwóch przestępstw:
– rzekomego nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia ciążących obowiązków, w okresie od listopada do grudnia 2019r, przez osoby uprawnione do zajmowania się sprawami majątkowymi Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni Sp. z o.o. przy zakupie od gminy – miasta Grudziądz infrastruktury służącej do odprowadzania wód opadowych i roztopowych,
– rzekomego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez radnych Rady Miejskiej Grudziądza i Prezydenta Grudziądza polegających na wyrażeniu zgody na zbycie przez gminę miasto Grudzią infrastruktury służącej do odprowadzania wód opadowych i roztopowych na rzecz spółki Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o.

W wyniku braku jakichkolwiek znamion czynu zabronionego, 7 stycznia 2021 roku grudziądzka Prokuratura Rejonowa umorzyła śledztwa.Warto przypomnieć, że podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej, radni podjęli uchwałę w sprawie sprzedaży przez miasto na rzecz MWiO infrastruktury do odprowadzania wód deszczowych i roztopowych.
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski wielokrotnie podkreślał, że zarządzanie mieniem komunalnym jest podstawowym obowiązkiem Prezydenta i dotyczy także zadań własnych gminy miasta Grudziądz, które realizowane są za pośrednictwem powołanych przez miasto spółek komunalnych.
Nadrzędnym celem działalności Prezydenta i Rady Miejskiej jest dobro wszystkich mieszkańców Grudziądza, a nie oderwane od wspólnoty samorządowej partykularne interesy poszczególnych osób. Zadaniem zarządów spółek komunalnych jest należyta troska o realizowanie strategii właściciela, czyli gminy miasta Grudziądz, np. poprzez wzajemną współpracę, jednolitą komunikację oraz długofalowe planowanie rozwoju, w oparciu o uchwały podejmowane przez Radę Miejską Grudziądza.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie deszczówki. Dotyczyło ono rzekomego nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez osoby zajmujące się sprawami majątkowymi MWiO

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu