Przejścia dla pieszych „offline”

Przed wytypowanymi przejściami dla pieszych wykonano piktogramy. Ich treść – „Przejdź offline” – ma pomóc w bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Chodzi o poprawę bezpieczeństwa głównie pieszych. Dość często bowiem – zwłaszcza młodsi użytkownicy dróg – przechodząc przez jezdnię korzystają z telefonu komórkowego i patrzą w jego ekran, nie zachowując przy tym należytej ostrożności.

Właśnie z związku z troską o pieszych, Zarząd Dróg Miejskich wykonał poziome piktogramy z hasłem „Przejdź offline” oraz symbolem przekreślonego telefonu komórkowego. Piktogramy znalazły się między innymi przy przejściach na ulicach Hallera, Piłsudskiego, Włodka i na Legionów.

– Grafiki przy przejściach dla pieszych pojawiły się w celu uświadomienia pieszym, korzystającym z telefonu komórkowego, że 1 czerwca zmianie uległy przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, które zabraniają korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko tramwajowe – tłumaczy Łukasz Rządkowski, Inspektor w Sekcji Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przejścia dla pieszych „offline”

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu