Przejścia dla pieszych „offline”

Przed wytypowanymi przejściami dla pieszych wykonano piktogramy. Ich treść – „Przejdź offline” – ma pomóc w bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Chodzi o poprawę bezpieczeństwa głównie pieszych. Dość często bowiem – zwłaszcza młodsi użytkownicy dróg – przechodząc przez jezdnię korzystają z telefonu komórkowego i patrzą w jego ekran, nie zachowując przy tym należytej ostrożności.

Właśnie z związku z troską o pieszych, Zarząd Dróg Miejskich wykonał poziome piktogramy z hasłem „Przejdź offline” oraz symbolem przekreślonego telefonu komórkowego. Piktogramy znalazły się między innymi przy przejściach na ulicach Hallera, Piłsudskiego, Włodka i na Legionów.

– Grafiki przy przejściach dla pieszych pojawiły się w celu uświadomienia pieszym, korzystającym z telefonu komórkowego, że 1 czerwca zmianie uległy przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, które zabraniają korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko tramwajowe – tłumaczy Łukasz Rządkowski, Inspektor w Sekcji Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przejścia dla pieszych „offline”

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu