Radość była ogromna, ale nie trwała zbyt długo. Odebrał swoje pierwsze prawo jazdy i następnego dnia je stracił za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 64 km/h


We wtorek grudziądzcy policjanci działający w ramach grupy „Speed” na ul. Warszawskiej mierzyli prędkość poruszających się tam pojazdów. O godzinie 17:00 zatrzymali do kontroli drogowej 18-letniego mieszkańca Grudziądza, który kierując audi A8 przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h.

W czasie kontroli okazało się, że młody kierowca odebrał swoje pierwsze prawo jazdy zaledwie dzień wcześniej. Na sprawcę wykroczenia mundurowi nałożyli mandat, a także zatrzymali mu uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci przypominają!
Dwuletni okres próbny dotyczy wszystkich nowych kierowców, którzy po raz pierwszy uzyskali prawo jazdy kategorii B. Posiadanie innych kategorii prawa jazdy nie zwalnia kierowcy z obowiązku odbycia okresu próbnego. W przypadku popełnienia w okresie próbnym trzech wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub jednego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, starosta cofnie wydane uprawnienia do kierowania pojazdami.
Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania.
Policjanci działający w ramach grupy „Speed” zatrzymali 18-letniego grudziądzanina, który na ulicy Warszawskiej mknął audi 114 km/h, a zatem o 64 km/h za szybko. W czasie kontroli okazało się, że młody kierowca odebrał prawo jazdy zaledwie dzień wcześniej. Oczywiście stracił uprawnienia na trzy miesiące, a za wykroczenie został ukarany mandatem.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Radość była ogromna, ale nie trwała zbyt długo. Odebrał swoje pierwsze prawo jazdy i następnego dnia je stracił za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 64 km/h

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu