Rusza żegluga turystyczna na Wiśle

Katamaran wycieczkowy Zosia oraz statek Basia wznawiają turystyczne rejsy po Wiśle. Jednostki należąca do Żeglugi Płockiej będą pływać od czwartku do niedzieli. Pierwszy rejs już 17 czerwca.
 Grudziądzanie i turyści przez ostatnie lata chętnie korzystali z możliwości żeglugi turystycznej po Wiśle. Przed pandemią z rejsów skorzystało niemal 4 tysiące pasażerów rocznie.

– Wracamy do normalności. Bardzo się cieszę, że od czwartku mieszkańcy oraz turyści będą mogli korzystać z atrakcji turystycznej. Uruchomienie rejsów doskonale wpisuje się w obchody 730. urodzin Grudziądza, które będziemy świętować w nadchodzący weekend – mówił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.
W tym roku armator – Żegluga Płocka – zapewnił dwie 12-osobowe jednostki: katamaran „Zosia” oraz statek pasażerski „Basia”. Obie jednostki rozpoczynają rejsy w Marinie Grudziądz i będą pływały od czwartku do niedzieli w godzinach 10.00-20.00, przy czym ostatni rejs rozpocznie się o godz. 19.00. Jednak kapitan Mariusz Pielaciński zapewnia, że także w środy, jeśli będzie taka potrzeba.
 Pierwszy rejs odbędzie się już w najbliższy czwartek, 17 czerwca o 10.00. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy dla dzieci do 12. roku życia) sprzedawać będzie kapitan statku na jego pokładzie. Rejsy odbywać się będą do połowy września. Istnieje możliwość indywidualnego wynajmu jednostki pod nr tel. 784-321-887.
 Poza powrotem rejsów, MORiW uruchamia wypożyczalnię gokartów oraz łodzi, z których będzie można korzystać bez uprawnień.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Rusza żegluga turystyczna na Wiśle

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu