Ruszyła infolinia dla mieszkańców nt. transportu na szczepienia przeciwko COVID-19. Urząd Miejski w Grudziądzu pomoże w transporcie seniorów oraz osób z niepełnosprawnością

Ruszyła infolinia dla mieszkańców nt. transportu na szczepienia przeciwko COVID-19. Urząd Miejski w Grudziądzu pomoże w transporcie seniorów oraz osób z niepełnosprawnością, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień. 
W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciw COVID-19, Prezydent Grudziądza utworzył specjalną infolinię dla osób, które nie mogą dotrzeć samodzielnie do punktu szczepień. 
Infolinia przeznaczona jest dla:
– osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N bądź odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
– osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.
Infolinia funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu +48 661 877 606. Na infolinię należy dzwonić znając już dokładny termin i godzinę szczepienia, na co najmniej 2 dni przed tym terminem. Korzystanie z transportu organizowanego przez miasto jest równoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. 

Istnieje także możliwość zaszczepienia się przez mobilny zespół. Dotyczy to osób, które z przyczyn zdrowotnych wymagają specjalistycznego transportu medycznego (np. osoby obłożnie chore). Taką potrzebę należy jednak zgłosić podczas rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19. 
Wykaz aktualnych punktów szczepień dostępny jest na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.W Grudziądzu wyznaczono aktualnie 9 punktów – WYKAZ PUNKTÓW.
Przypominamy, że na terenie całego kraju działa też bezpłatna, całodobowa infolinia wyjaśniająca wątpliwości ws. szczepień 989, dla osób dzwoniących z zagranicy +48 22 62 62 989. Wszelkie informacje dotyczące szczepień są również na bieżąco aktualizowane na stronie
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ruszyła infolinia dla mieszkańców nt. transportu na szczepienia przeciwko COVID-19. Urząd Miejski w Grudziądzu pomoże w transporcie seniorów oraz osób z niepełnosprawnością

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu