Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał grudziądzkiego lekarza Lecha R. za zabójstwo żony na karę 15 lat pozbawienia wolności po trwającym blisko 3 lata procesie

56-letni lekarz z Grudziądza udusił swoją żonę, Esterę – tak orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku. Zbrodnia miała miejsce w październiku 2016 roku w jednym z hoteli w Gdyni. W tym miejscu małżeństwo R. przebywało na sympozjum naukowym. Sąd wydał wyrok w tej sprawie.

Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł, że mężczyzna jest winien zabójstwa 38-letniej kobiety, do którego doszło w październiku 2016 roku w jednym z hoteli na terenie Gdyni. Sąd skazał równiecześnie grudziądzkiego lekarza Lecha R. za zabójstwo żony na karę 15 lat pozbawienia wolności, po trwającym blisko trzy lata procesie.

Wyrok został ogłoszony Sadzie w Gdańsku w środę 27 maja, gdzie prowadzona była sprawa.

Lech R. przebywał w czasie procesu w areszcie i okres ten zostanie zaliczony na poczet odbywania przez niego kary więzienia
Wyrok jest nieprawomocny.

Przypomnijmy, że do zabójstwa doszło w październiku 2016 roku.

– Pokrzywdzona miała otarcia naskórka i uraz głowy, ale biegły stwierdził, że nie był on powodem śmierci. Ona nastąpiła w wyniku gwałtownego uduszenia. Założono, że doszło do kłótni, szarpaniny. Wykluczono, aby do pokoju zajmowanego przez to małżeństwo, miały dochodzić jeszcze osoby trzecie, osoby z zewnątrz – inforomowała Tatiana Paszkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Biegły stwierdził, że uraz głowy nie był przyczyną śmierci. Według biegłego śmierć nastąpiła w wyniku gwałtownego uduszenia.

Zamordowana kobieta, była chirurgiem dziecięcym, ona gastrologiem oboje pochodzili z Grudziądza. Jej ciało znaleziono w Hotelu w Gdyni z czwartku na piątek 28 października około 1.20. Przed jej śmiercią mężczyzna dzwonił na recepcje wzywając pomocy.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał grudziądzkiego lekarza Lecha R. za zabójstwo żony na karę 15 lat pozbawienia wolności po trwającym blisko 3 lata procesie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu