Siła uderzenia była tak duża, że została wyrwana kabina. Aby wydostać kierowcę strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu do rozcinania karose

Dzisiejszej nocy na autostradzie A 1 kierujący ciężarowym renault najechał na tył ciężarowego mana z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że z pierwszego pojazdu wyrwało kabinę, która spadał na jezdnie. Kierowcę trzeba był wycinać za pomocą specjalistycznego sprzętu. Trzeci kierowca najechał na leżące już na jezdni elementy z rozbitych pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
W poniedziałek 18 stycznia tuż po północy oficer dyżurny został poinformowany, że na autostradzie A 1 doszło do zdarzenia, w którym uczestniczą trzy samochody ciężarowe. Natychmiast w to miejsce dyżurny wysłał służby ratunkowe.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 26-letni kierujący ciężarowy renault nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył kierującego ciężarowym manem z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że z pierwszego tira została wyrwana kabina, która spadła na jezdnie. Na elementy leżące na jezdni najechał trzeci kierujący również samochodem ciężarowym marki Volvo.
Aby wydostać kierowcę z leżącej na jezdni kabiny, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu do rozcinania karoserii. Na szczęście żaden z kierowców nie odniósł poważnych obrażeń. Przez kilkadziesiąt minut występowały utrudnienia w ruchu. Oprócz pojazdów doszło także do uszkodzenia infrastruktury drogowej.
Na sprawcę zdarzenia mundurowi nałożyli mandat i punkty karne.
Policjanci proszą o rozważną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków pogodowych i drogowych.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Siła uderzenia była tak duża, że została wyrwana kabina. Aby wydostać kierowcę strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu do rozcinania karose

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu