Sukcesy grudziądzkich paralekkoatletek

Na początku czerwca w Bydgoszczy rozegrane zostały Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Nasz kraj, a jednocześnie Grudziądz, godnie reprezentowały trzy zawodniczki Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka.
Nasze zawodniczki, podobnie jak z poprzedniej imprezy tej rangi, która odbyła się w Berlinie, przywiozły dwa medale – 1 srebrny i brązowy.
Natalia Jasińska zdobyła srebrny medal w rzucie dyskiem w klasie startowej F37/F38. Z kolei brązowy krążek w pchnięciu kulą w klasie startowej F35 wywalczyła Klaudia Maliszewska.
– Obie medalistki pobiły swoje rekordy życiowe – podkreśla Grażyna Chochliuk, trenerka grudziądzkich zawodniczek. – W przypadku Klaudii Maliszewskiej świetny wynik w pchnięciu kulą być może da jej kwalifikację do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.
Udane występy grudziądzanek uzupełniły starty Agaty Krzywdzińskiej, które rywalizowała w biegach na 200 i 400 metrów w klasie T47 oraz w sztafecie mieszanej 4×100 metrów. Tu nie udało się co prawda zdobyć medalu,  jednak po pięknej walce była bardzo dobra czwarta lokata na dystansie jednego okrążenia oraz siódme miejsce w drugiej z indywidualnych konkurencji. Podobnie jak w przypadku bardziej doświadczonych zawodniczek, także i tej debiutującej w Mistrzostwach Europy reprezentantce Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka udało się pobić rekordy życiowe.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Sukcesy grudziądzkich paralekkoatletek

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu