Uroczystości Józefa Piłsudskiego w Grudziądzu

W najbliższą niedzielę, 6 czerwca, odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem setnej rocznicy wizyty Józefa Piłsudskiego w Grudziądzu. Z tej okazji przygotowano szereg wydarzeń.
Uroczystości rozpoczną się mszą świętą, która o godzinie 9.30 rozpocznie się w kościele pw. św. Franciszka Ksawerego.
Godzinę później na Błoniach Nadwiślańskich rozpocznie się rekonstrukcja powitalna Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego przez Prezydenta Józefa Włodka, po której nastąpi biało-czerwony przemarsz pod pomnik Piłsudskiego na Placu Niepodległości, gdzie zostaną złożone wiązanki.
Z kolei o godzinie 11.00 na Rynku odbędzie się druga z rekonstrukcji – tym razem powitanie Piłsudskiego przez ówczesnego Przewodniczącego Rady Miejskiej Grudziądza Juliana Szychowskiego.

–  W uroczystościach udział wezmą przedstawiciele Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej oraz rekonstruktorzy w umundurowaniu z epoki – informuje Michał Czepek, zastępca Dyrektora Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. – W szczególności zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w rekonstrukcji historycznej powitania Józefa Piłsudskiego na Błoniach oraz do przemarszu w biało-czerwonym korowodzie. Dla dzieci przygotowaliśmy chorągiewki oraz baloniki w barwach narodowych.
Wydarzeniom towarzyszyć będzie otwarcie wystawy plenerowej.
–  Wystawa prezentować będzie przygotowania, program wizyty, przemowy władz miasta i powiatu, unikalne fotografie z wizyty, artykuły prasowe z relacjami wizyty oraz rachunki i kosztorys wizyty – dodaje Michał Czepek.
Kwerendę historyczną wykonał Dawid Schoenwald z grudziądzkiego Muzeum, a wystawę przygotował Urząd Miejski.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Uroczystości Józefa Piłsudskiego w Grudziądzu

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu