Uwaga na dzikie zwierzęta przemieszczające się ulicami w centrum Grudziądza

Straż Miejska zwraca się z apelem do mieszkańców miasta o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku kontaktu z dzikimi zwierzętami, które można spotkać nawet w centrum naszego miasta. Dzisiaj w nocy ze środy na czwartek (19-20 maja) operator Miejskiego Monitoringu Wizyjnego Straży Miejskiej zauważył biegającą po mieście sarnę.
Coraz częściej mamy styczność ze zwierzętami dzikimi nie tylko na terenach leśnych, ale również na posesjach prywatnych, na drogach czy w mieście. Zwierzęta te nie są udomowione i żyją w warunkach niezależnych od człowieka. Z natury są płochliwe, ale jednocześnie nieprzewidywalne. Zaskoczone spotkaniem z człowiekiem mogą stać się agresywne.

Zarówno sarna jak i inne zwierzęta (np. dzik, jeleń) mogą powodować zagrożenie w ruchu drogowym, szczególnie w godzinach porannych i po zmierzchu. Podczas jazdy należy wówczas zachować szczególną ostrożność.

Chcąc zapobiegać wkraczaniu zwierząt wolno żyjących na tereny miejskie, należy zamykać śmietniki, nie dokarmiać zwierząt, ponieważ pozostawienie im pokarmu zwabia je do miasta w celu zdobywania pożywienia. W przypadku zauważenia w porze nocnej dzikiego zwierzęcia nie należy do niego pod żadnym pozorem podchodzić, ale pozwolić mu samodzielnie przemieścić się na tereny leśne. Jeżeli zwierzę wejdzie na posesję wystarczy pozostawić mu możliwość swobodnego jej opuszczenia. Jednakże, gdy jedyne wyjście prowadzi na drogę należy powiadomić odpowiednie służby.
Pojawienie się dzikich zwierząt powinno się zgłaszać. Można to zrobić telefonując do Straży Miejskiej w godzinach urzędowania i na policję całodobowo.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Uwaga na dzikie zwierzęta przemieszczające się ulicami w centrum Grudziądza

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu