W Bydgoszczy oniemieli patrząc na wyniki badań ze Szpitala w Grudziądzu

Sytuacja jaka miała miejsce w Szpitalu w Grudziądzu jest z jednej strony zabawna, z drugiej jednak pokazuje rzeczywistość taką jaką zastają pacjenci w kontakcie ze służbą zdrowia. Z jednej strony nagrody, pozytywne komentarze w prasie branżowej, z drugiej rzeczywistość.

Nasza czytelniczka po serii wykonanych badań, oraz konsultacji lekarskich w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu została skierowana do innej placówki specjalistycznej w Bydgoszczy. Lekarz prowadzący polecił pacjentce zabranie ze sobą wyników jakie wykonano w Grudziądzu, podobnie zresztą w nowym szpitalu poproszono ją aby ta ze sobą na pierwszą wizytę zabrała wyniki badań z Grudziądza.

W Grudziądzu wyniki badań wykonanych w szpitalu są przechowywane w formie elektronicznej, tak więc lekarz prowadzący postanowił je wydrukować pacjentce. Po wielu nieudanych próbach w trakcie jednej wizyty, a potem ponawianych na kolejnym umówionym spotkaniu, pomimo konsultacji z personelem nie udało się dokonać wydruków.

Mimo wielu prób, grupowego wręcz wysiłku pracowników szpitala, urządzenia drukujące odmawiały posłuszństwa w tym – prostym zadaniu – jakby się mogło wydawać.

Lekarz – pełen poświęcenia – postanowił wreszcie przepisać wszystkie wyniki ręcznie na formularze papieru i podpieczętować je własną pieczątką. Nie była to sprawa prosta, wymagała sporo wysiłku, ale głównie czasu, ponieważ wyniki zajęły aż trzy kartki.

Po okazaniu tak przygotowanych materiałów przez Pacjentkę w nowej specjalistycznej placówce personel Bydgoskiego Szpitala nie mógł wyjść z podziwu i nadziwić się poświęceniu lekarza, który dosłownie „namalował wyniki” zamiast je wydrukować. Padło wiele komentarzy i słów współczucia w kierunku warunków w jakich muszą pracować pracownicy medyczni w Grudziądzu.

Przypomnijmy, że Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu otrzymał tytuł „Lidera Informatyki 2014 w kategorii – służba zdrowia” w konkursie organizowanym przez pismo „Computerworld”. Nagrodę odebrali Robert Malinowski oraz Dyrektor Marek Nowak.

Powstaje jednak pytanie czy ten system faktycznie został wdrożony i co można rozumieć przez wdrożenie systemu, który albo nie działa tak jak powinien, albo którego – niektórzy – pracownicy nie potrafią obsługiwać? Trudno winić za taki stan rzeczy samych lekarzy czy pielęgniarki, które przecież ktoś powinien przeszkolić, ale w taki sposób by mieć pewność, że wiedza trafiła w takiej formie jak powinna do pracownika.

Opisana sytuacja nie jest przypadkiem jednostkowym, a z grudziądzkim szpitalem związanych jest wiele anegdot, jak chociażby ta związana z ilością kamer jakie zainstalowano w tej placówce, a co jest niespotykane w skali przynajmniej całego województwa kujawsko-pomorskiego. Część przyjezdnych pacjentów nazywa Szpital w Grudziądzu:

„Domem wielkiego brata”

który akurat mieszkańcom Grudziądza powinien się kojarzyć raczej z jednym z posłów z tego miasta, a nie z dyrektorem Markiem Nowakiem, który jak można wnioskować – by miał być tym „Wielkim bratem”.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W Bydgoszczy oniemieli patrząc na wyniki badań ze Szpitala w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu