W Bydgoszczy oniemieli patrząc na wyniki badań ze Szpitala w Grudziądzu

Sytuacja jaka miała miejsce w Szpitalu w Grudziądzu jest z jednej strony zabawna, z drugiej jednak pokazuje rzeczywistość taką jaką zastają pacjenci w kontakcie ze służbą zdrowia. Z jednej strony nagrody, pozytywne komentarze w prasie branżowej, z drugiej rzeczywistość.

Nasza czytelniczka po serii wykonanych badań, oraz konsultacji lekarskich w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu została skierowana do innej placówki specjalistycznej w Bydgoszczy. Lekarz prowadzący polecił pacjentce zabranie ze sobą wyników jakie wykonano w Grudziądzu, podobnie zresztą w nowym szpitalu poproszono ją aby ta ze sobą na pierwszą wizytę zabrała wyniki badań z Grudziądza.

W Grudziądzu wyniki badań wykonanych w szpitalu są przechowywane w formie elektronicznej, tak więc lekarz prowadzący postanowił je wydrukować pacjentce. Po wielu nieudanych próbach w trakcie jednej wizyty, a potem ponawianych na kolejnym umówionym spotkaniu, pomimo konsultacji z personelem nie udało się dokonać wydruków.

Mimo wielu prób, grupowego wręcz wysiłku pracowników szpitala, urządzenia drukujące odmawiały posłuszństwa w tym – prostym zadaniu – jakby się mogło wydawać.

Lekarz – pełen poświęcenia – postanowił wreszcie przepisać wszystkie wyniki ręcznie na formularze papieru i podpieczętować je własną pieczątką. Nie była to sprawa prosta, wymagała sporo wysiłku, ale głównie czasu, ponieważ wyniki zajęły aż trzy kartki.

Po okazaniu tak przygotowanych materiałów przez Pacjentkę w nowej specjalistycznej placówce personel Bydgoskiego Szpitala nie mógł wyjść z podziwu i nadziwić się poświęceniu lekarza, który dosłownie „namalował wyniki” zamiast je wydrukować. Padło wiele komentarzy i słów współczucia w kierunku warunków w jakich muszą pracować pracownicy medyczni w Grudziądzu.

Przypomnijmy, że Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu otrzymał tytuł „Lidera Informatyki 2014 w kategorii – służba zdrowia” w konkursie organizowanym przez pismo „Computerworld”. Nagrodę odebrali Robert Malinowski oraz Dyrektor Marek Nowak.

Powstaje jednak pytanie czy ten system faktycznie został wdrożony i co można rozumieć przez wdrożenie systemu, który albo nie działa tak jak powinien, albo którego – niektórzy – pracownicy nie potrafią obsługiwać? Trudno winić za taki stan rzeczy samych lekarzy czy pielęgniarki, które przecież ktoś powinien przeszkolić, ale w taki sposób by mieć pewność, że wiedza trafiła w takiej formie jak powinna do pracownika.

Opisana sytuacja nie jest przypadkiem jednostkowym, a z grudziądzkim szpitalem związanych jest wiele anegdot, jak chociażby ta związana z ilością kamer jakie zainstalowano w tej placówce, a co jest niespotykane w skali przynajmniej całego województwa kujawsko-pomorskiego. Część przyjezdnych pacjentów nazywa Szpital w Grudziądzu:

„Domem wielkiego brata”

który akurat mieszkańcom Grudziądza powinien się kojarzyć raczej z jednym z posłów z tego miasta, a nie z dyrektorem Markiem Nowakiem, który jak można wnioskować – by miał być tym „Wielkim bratem”.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W Bydgoszczy oniemieli patrząc na wyniki badań ze Szpitala w Grudziądzu

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu