W czwartek 7 stycznia o godzinie 13:30 policjanci zostali zaalarmowani przez właścicieli jednej z posesji na terenie gminy Grudziądz, gdzie nieznany im mężczyzna wybił szyby w oknach, a następnie wszedł do wnętrza ich domu. Jednak na widok domowników uciekł.
Policjanci natychmiast po otrzymaniu rysopisu przystąpili to poszukiwań włamywacza. Już po kilkunastu minutach wpadł w ich ręce. Sprawcą okazał się dobrze zanany grudziądzkim mundurowym ze wcześniejszych kradzieży 22-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że jest osobą poszukiwaną.
Mężczyznę przewieziono do komendy policji, gdzie następnie został zamknięty w policyjnym areszcie.
W piątek 8 stycznia śledczy przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. W czasie przesłuchania mężczyzna złożył wyjaśnienia do sprawy. Za tego rodzaju przestępstwo grozi mu teraz do 10 lat więzienia.
Młodzieżowcy Maszewski GKM Grudziądz zdobyli srebrne medale drużynowych mistrzostw Polski! Wygrali finałową rundę na swoim torze
Imponująca postawa juniorów żółto-niebieskich w całym