Związki zawodowe MZK poparły działania Prezydenta Grudziądza i negatywnie oceniły decyzję Wójta Gminy Grudziądz o wypowiedzeniu porozumienia i powierzeniu obsługi komunikacji zbiorowej Arrivie

Grudziądzkie związki zawodowe, związane z komunikacją i transportem, wystąpiły z otwartym listem do Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego i Radnych Rady Miejskiej, w którym popierają działania samorządu związane z miejskim przewoźnikiem.
Reprezentacja związków zawodowych działających w Miejskim Zakładzie Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu napisała list otwarty na temat poparcia działań prezydenta i radnych o rezygnacji z świadczenia usług przewozowych w naszym mieście przez Arriva Bus Transport Polska Sp. z o.o.
Z listem otwartym zwróciły się: Związek Zawodowy Inżynierów i Techników, Ogólnopolski Związek Zawodowy Kierowców i Motorniczych, Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP oraz NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Komisja Zakładowa. Jakość świadczonych usług przez niemiecką spółkę nie była ich zdaniem na wysokim poziomie. Tym bardziej, że: – Jako miejski przewoźnik umiejętnie godzimy interesy spółki, pracowników oraz miasta, wspomagając obniżkę kosztów zadań letniego i zimowego utrzymania dróg czy opieki nad bezdomnymi zwierzętami – czytamy w liście.
Związki negatywnie oceniają również decyzję Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza o wypowiedzeniu porozumienia międzygminnego i powierzenia obsługi komunikacji zbiorowej spółce zewnętrznej Arriva bez przetargu. Grudziądzka spółka została z postępowania wykluczona, a warunki, które zostały przedstawione, wykluczały także innych przewoźników lokalnych.
Prezydent Maciej Glamowski oraz Radni Rady Miejskiej reprezentują problem przez pryzmat interesu mieszkańców oraz spółki komunalnej.
– Dobro mieszkańców zostało zabezpieczone, dlatego że utrzymaliśmy kursy do miejsc pracy grudziądzan, zwiększyliśmy od nowego roku liczby kursów, które funkcjonują na terenie miasta Grudziądza, a także zadbaliśmy o interes spółki miejskiej. Wspieramy lokalne spółki, gdyż są one własnością wszystkich mieszkańców Grudziądza – mówi Prezydent.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Związki zawodowe MZK poparły działania Prezydenta Grudziądza i negatywnie oceniły decyzję Wójta Gminy Grudziądz o wypowiedzeniu porozumienia i powierzeniu obsługi komunikacji zbiorowej Arrivie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu