Zwiedzanie zabytkowej oczyszczalni

Z okazji urodzin Grudziądza Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. otwierają dla zwiedzających Zabytkową Oczyszczalnię Ścieków.
Zabytkowa Oczyszczalnia znajduje się w budynku stanowiącym własność Spółki przy ul. Curie-Skłodowskiej 10. To obiekt oddany do użytku w 1907 r.
 Podczas zwiedzania przewodnik opowie o jego historii, a także zastosowanych rozwiązaniach technicznych. W podziemiach obiektu nadal znajdują się „zabytkowe” elementy mechaniczne i stare pompy, które po oczyszczeniu i odnowieniu prezentują obecnie dawną świetność.
 Ponadto od niedawna spółka dysponuje odtworzonym sercem zabytkowej oczyszczalni – tj. sitem Rienscha – Wurla. Dla pasjonatów historii Grudziądza przygotowano wystawę pamiątek jednego z pracowników.
 Ze względu na warunki techniczne obiektu zwiedzanie jest możliwe jedynie w małych grupach, w określonych godzinach: 16:00 i 17:00, po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem Spółki pod nr telefonu: 56 45 04 901

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zwiedzanie zabytkowej oczyszczalni

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu