Zwiedzanie zabytkowej oczyszczalni

Z okazji urodzin Grudziądza Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. otwierają dla zwiedzających Zabytkową Oczyszczalnię Ścieków.
Zabytkowa Oczyszczalnia znajduje się w budynku stanowiącym własność Spółki przy ul. Curie-Skłodowskiej 10. To obiekt oddany do użytku w 1907 r.
 Podczas zwiedzania przewodnik opowie o jego historii, a także zastosowanych rozwiązaniach technicznych. W podziemiach obiektu nadal znajdują się „zabytkowe” elementy mechaniczne i stare pompy, które po oczyszczeniu i odnowieniu prezentują obecnie dawną świetność.
 Ponadto od niedawna spółka dysponuje odtworzonym sercem zabytkowej oczyszczalni – tj. sitem Rienscha – Wurla. Dla pasjonatów historii Grudziądza przygotowano wystawę pamiątek jednego z pracowników.
 Ze względu na warunki techniczne obiektu zwiedzanie jest możliwe jedynie w małych grupach, w określonych godzinach: 16:00 i 17:00, po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem Spółki pod nr telefonu: 56 45 04 901

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zwiedzanie zabytkowej oczyszczalni

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu