8 Kujawsko pomorska brygada obrony terytorialnej szkoli w wakacje

Żołnierze wcieleni 14 maja do 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przechodzą w tej chwili intensywne szkolenie podstawowe. Szkolenie taktyczne, pierwsza pomoc, nauka musztry, regulaminów i co bardzo ważne, pierwsze strzelania z MSBS Grot w wersji A2 za nimi.
Tymczasem coraz większego tempa nabierają przygotowania do przyjęcia w struktury kolejnych rekrutów, które zostało przewidziane na 11 czerwca 2021 r. Będzie to wydarzenie szczególne pod kilkoma względami. Szkolenia podstawowe będą prowadzone równolegle przez dwa bataliony – 81 w Toruniu oraz 83 w Grudziądzu. W oparciu o batalion toruński przeprowadzone zostanie w tym samym terminie szkolenie wyrównawcze dla żołnierzy po przysiędze wojskowej (którzy służyli już wcześniej w strukturach Sił Zbrojnych RP). Co bardzo istotne, Wojska Obrony Terytorialnej zakorzeniają się na dobre w kolejnym pięknym mieście nad Wisłą – Grudziądzu. Czerwcowe szkolenie podstawowe będzie pierwszym, które batalion przeprowadzi we własnym Stałym Rejonie Odpowiedzialności. Młodzi rekruci zostaną przeszkoleni w oparciu o obiekty szkoleniowe znajdujące się w miejscowości Grupa.
8.K-PBOT od 2019 r. jest uczestnikiem programu „Wakacje z WOT”. Projekt powstał specjalnie dla uczniów, studentów i nauczycieli, ale także wszystkich osób, które szesnaście dni potrzebne na odbycie szkolenia podstawowego, są w stanie wygospodarować tylko w okresie wakacyjnym. W województwie kujawsko-pomorskim takie szkolenie odbędzie się w terminie 13-28 sierpnia 2021 r. Jeżeli zastanawiasz się, czy służba w WOT jest dla Ciebie, zadzwoń do rekrutera, który odpowie na Twoje pytania – mł. chor. Krzysztof Łydziński 601-597-713 bądź napisz na adres krzysztof.lydzinski@wot.ron.mil.pl
Na stronie internetowej www.wojsko-polskie.pl/8bot możesz zapoznać się z działaniami jakie prowadzimy. Dodatkowo dzięki akcji „Zawsze gotowi, zawsze blisko! Poznaj Terytorialsów z Twojej najbliższej okolicy!” poznasz osoby, które decyzję o wstąpieniu w szeregi 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej mają już za sobą. Przedstawiono ich sylwetki w formie human story, ukazujących żołnierzy brygady w mundurze oraz w roli jaką pełnią na co dzień w środowisku cywilnym (w oparciu o wykonywany zawód czy też hobby). Podkreśla to najlepiej przekrój osób, jakie służą w WOT – na co dzień m.in. nauczyciele, pracownicy placówek medycznych, pracownicy produkcji, kierowcy, uczniowie, studenci, sportowcy czy osoby prowadzące własne działalności gospodarcze. Tak jak Ty są matkami, ojcami, synami, córkami i dbają o własne rodziny. Dbają podwójnie, szkoląc się i pozostając w stałej gotowości do niesienia pomocy lokalnej społeczności

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

8 Kujawsko pomorska brygada obrony terytorialnej szkoli w wakacje

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu