Od 14 lutego być może powrót dzieci do szkół? Od 1 lutego otwarte sklepy w galeriach handlowych, muzea, zniesione godziny dla seniora

– W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna wygląda lepiej, to efekt dyscypliny społecznej – stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Mimo to, rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 14 lutego. 
Otwarte od 1 lutego zostaną jednak galerie handlowe i muzea.
– Decyzja, którą podjęliśmy sprowadza się w pewnym zakresie do przedłużenia zasad bezpieczeństwa. Ten etap odpowiedzialności będzie obowiązywać do 14 lutego, po czym podejmiemy kolejne decyzje – poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. – Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez i przekraczania granicy pozostają bez zmian – dodał.
Obostrzenia od 1 lutego. Otwarte galerie handlowe, zamknięte hotele
– Restauracje nadal pozostaną zamknięte, będą mogły prowadzić jedynie sprzedaż na wynos.- Zamknięte dla podróżnych pozostaną również hotele i obiekty sportowe.- Uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych nadal będą uczyć się zdalnie.- Rząd zdecydował się jednak na otwarcie sklepów w galeriach handlowych. – Ten ostrożny krok wynika z naszych wcześniejszych podjętych decyzji i obserwacji naszych sąsiadów. Chcemy jednak umożliwić powolny powrót do normalności – tłumaczył minister zdrowia.- Od 1 lutego swoje podwoje będą także mogły otworzyć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, galerie sztuki i muzea.- Od 1 lutego zostaną także zniesione godziny dla seniora.
Obostrzenia przedłużone do 14 lutego. 
– W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna wygląda lepiej, to efekt dyscypliny społecznej – stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Mimo to, rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 14 lutego. Otwarte od 1 lutego zostaną jednak galerie handlowe i muzea.
Od 1 lutego zostaną także zniesione godziny dla seniora.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Od 14 lutego być może powrót dzieci do szkół? Od 1 lutego otwarte sklepy w galeriach handlowych, muzea, zniesione godziny dla seniora

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu