Od 14 lutego być może powrót dzieci do szkół? Od 1 lutego otwarte sklepy w galeriach handlowych, muzea, zniesione godziny dla seniora

– W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna wygląda lepiej, to efekt dyscypliny społecznej – stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Mimo to, rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 14 lutego. 
Otwarte od 1 lutego zostaną jednak galerie handlowe i muzea.
– Decyzja, którą podjęliśmy sprowadza się w pewnym zakresie do przedłużenia zasad bezpieczeństwa. Ten etap odpowiedzialności będzie obowiązywać do 14 lutego, po czym podejmiemy kolejne decyzje – poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. – Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez i przekraczania granicy pozostają bez zmian – dodał.
Obostrzenia od 1 lutego. Otwarte galerie handlowe, zamknięte hotele
– Restauracje nadal pozostaną zamknięte, będą mogły prowadzić jedynie sprzedaż na wynos.- Zamknięte dla podróżnych pozostaną również hotele i obiekty sportowe.- Uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych nadal będą uczyć się zdalnie.- Rząd zdecydował się jednak na otwarcie sklepów w galeriach handlowych. – Ten ostrożny krok wynika z naszych wcześniejszych podjętych decyzji i obserwacji naszych sąsiadów. Chcemy jednak umożliwić powolny powrót do normalności – tłumaczył minister zdrowia.- Od 1 lutego swoje podwoje będą także mogły otworzyć, z zachowaniem reżimu sanitarnego, galerie sztuki i muzea.- Od 1 lutego zostaną także zniesione godziny dla seniora.
Obostrzenia przedłużone do 14 lutego. 
– W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna wygląda lepiej, to efekt dyscypliny społecznej – stwierdził w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Mimo to, rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 14 lutego. Otwarte od 1 lutego zostaną jednak galerie handlowe i muzea.
Od 1 lutego zostaną także zniesione godziny dla seniora.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Od 14 lutego być może powrót dzieci do szkół? Od 1 lutego otwarte sklepy w galeriach handlowych, muzea, zniesione godziny dla seniora

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu