Bał się mandatu a teraz stanie przed sądem. Przekroczył prędkość i nie zatrzymał się na sygnał policjanta. Uciekł. Odnaleźli go i zatrzymali

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” wczoraj (20 lipca) około godz. 17.00 kontrolowali prędkość na ul. Południowej. Osobowy peugeot jechał zbyt szybko. Przekroczył prędkość o 31 km na godzinę.

– Policjant próbował zatrzymać ten pojazd do kontroli. Kierowca na widok policjanta zignorował go i szybko odjechał w kierunku plaży miejskiej. Nasi funkcjonariusze natychmiast pojechali za nim. Samochód wraz z kierowcą ujawnili przed jedną z posesji przy ulicy Miłej – informuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. – Zatrzymali 60-letniego kierowcę, który popełnił wykroczenie drogowe i chcąc uniknąć mandatu nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Kierowcą peugeota okazał się 60-letni obywatel Czech. Przyznał, że widział policjanta, który chce zatrzymać go do kontroli, ale wiedział, że przekroczył prędkość i bał się wysokiego mandatu. Dlatego uciekł.   

Kierowca został zatrzymany i doprowadzony do grudziądzkiej komendy policji. Tu oczekuje na rozprawę sądową. Za niestosowanie się do sygnałów policjanta uprawnionego do kontroli drogowej grozi mu kara aresztu lub grzywny. Sąd może orzec też wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Bał się mandatu a teraz stanie przed sądem. Przekroczył prędkość i nie zatrzymał się na sygnał policjanta. Uciekł. Odnaleźli go i zatrzymali

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu