Bomba lotnicza w wykopie przy al. 23 Stycznia w Grudziądzu! Saperzy z Chełmna ją zabrali i zdetonowali na poligonie (zdjęcia)

Ekipa Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zauważyła w wykopie bombę. U zbiegu al. 23 Stycznia i Sienkiewicza na Plantach prowadzone są roboty ziemne.  

Wezwani zostali saperzy. Przyjechali z jednostki w Chełmnie.

Okazało się, że jest to bomba lotnicza pozostała z czasów II wojny światowej. Na czas jej usuwania z wykopu MZK wstrzymał ruch komunikacji miejskiej w Grudziądzu. Zabezpieczenie i zabranie bomby lotniczej zabrało saperom około 45 minut.

Ruch tramwajów i autobusów wznowiony został przed godz. 13.00.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Bomba lotnicza w wykopie przy al. 23 Stycznia w Grudziądzu! Saperzy z Chełmna ją zabrali i zdetonowali na poligonie (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu