Dym wydobywał się z kamienicy przy ul. Kruszelnickiego u zbiegu z Legionów w Grudziądzu. Pędziły na sygnale trzy wozy strażackie

Wezwana straż pożarna rozpoczęła akcję dziś (16 lutego) około godz. 17.30. Dymiło się z mieszkania na parterze kamienicy przy ul. Kruszelnickiego. Strażacy szybko ustalili, że powodem niesamowitego dymu jest… piec, w którym mieszkańcy palili, by ogrzać mieszkanie.

Strażacy sprawdzili, czy nie ma innego zagrożenia pożarem i zalecili wezwanie kominiarza i szczegółową kontrolę komina. Trzy wozy strażackie przyjechały, gdyż nigdy nie wiadomo, na ile duże jest zagrożenie i czy nie ma innego źródła dymu lub ognia.

Ta sytuacja przypomina, by kominy w budynkach kontrolować (dokładnie!) cztery razy w roku. Niedrożne drogi kominowe grożą pożarem i tragedią. Na szczęście przy ul. Kruszelnickiego skończyło się na oddymieniu, gdyż strażacy zjawili się natychmiast.

TEKST, FOT. I WIDEO: MARYLA RZESZUT

Akcja grudziądzkich strażaków w kamienicy przy ul. Kruszelnickiego.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dym wydobywał się z kamienicy przy ul. Kruszelnickiego u zbiegu z Legionów w Grudziądzu. Pędziły na sygnale trzy wozy strażackie

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu