Grudziądz: Dzień Strażaka połączono z podpisaniem aktu erekcyjnego i wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę nowej komendy miejskiej (zdjęcia)  

W tym roku jest to w Grudziądzu święto wyjątkowe. Rosną mury nowej i nowoczesnej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej (przy ul. Karabinierów). Pierwszy etap budowy zakończony będzie już w 2025 roku.  

Po mszy św. w Bazylice Kolegiackiej św. Mikołaja Biskupa uczestnicy tego święta udali się na Rynek, gdzie odbyła się podniosła uroczystość.

Strażacy to służba niezmiennie najwyżej oceniania przez społeczeństwo. Mają oni wciąż wysokie notowania wśród ludzi.     

Słowa uznania za niebezpieczną i niezastąpiona służbę strażaków wyraził w przemówieniu na Rynku prezydent Grudziądza Maciej Glamowski: – ­ Strażacy żyją w stanie gotowości do walki z niebezpiecznymi żywiołami. Narażają życie wszędzie tam, gdzie pojawia się zagrożenie dla ludzi oraz ich mienia. ­ Ponoszą ryzyko w imię wyższego dobra: ratowania innych. (…) Dzięki ich profesjonalizmowi, szybkości reagowania i poświęceniu ocalone zostało nie jedno życie.

Prezydent Maciej Glamowski nawiązał też do budowanej strażnicy: –  Życzę wam, by ten obiekt, którego pierwszy etap ma być zakończony w 2025 roku, przyniósł wyłącznie zmiany na lepsze i spełniał wymogi nowoczesnego szkolenia i służby. Niedługo, bo w 2026 roku grudziądzka straż pożarna świętować będzie 150-lecie.  

Ochotniczą straż pożarną w Grudziądzu powołano 12 lutego 1876 roku a statut został zatwierdzony przez magistrat 30 maja 1876 roku.

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza dziękuje komendantowi miejskiemu PSP starszemu brygadierowi Robertowi Gutowskiemu i wszystkim strażakom, którzy uświetnili uroczystość swoją obecnością. Podziękowania kieruje też w stronę przedstawicieli innych służb mundurowych, reprezentantów władz centralnych, parlamentarzystów, radnych Rady Miejskiej Grudziądza i innych samorządowców uczestniczących w obchodach w Grudziądzu.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz: Dzień Strażaka połączono z podpisaniem aktu erekcyjnego i wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę nowej komendy miejskiej (zdjęcia)  

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu