Jechał nietrzeźwy, policja zabrała mu prawo jazdy. Po dwóch godzinach znów „wpadł”, w tym samym miejscu

Jechał oplem pijany. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a kluczyki i auto przekazali siostrze. „Dobra” siostra wkrótce oddała kluczyki bratu, który… wsiadł za kółko i znów wyjechał samochodem na ulice Grudziądza. I wpadł w ręce policji dokładnie w tym samym miejscu…

 Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali do kontroli opla, za kierownicą którego siedział kierowca bez zapiętych pasów bezpieczeństwa (około godziny 9.40). W trakcie kontroli wyczuli od 29-letniego kierowcy silny zapach alkoholu. Był nietrzeźwy.  Wydmuchał niespełna 1,30 promila. – Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a kluczyki przekazali będącej na miejscu siostrze – informuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk, rzecznik prasowy KM Policji w Grudziądzu.

Dwie godziny później, w tym samym miejscu już miał 1,50 promila…

Jakie było zdziwienie tych samych policjantów, gdy dwie godziny później ujrzeli ponownie opla, którego dopiero co kontrolowali. Zatrzymali go do kontroli dokładnie w tym samym miejscu, co poprzednio. Wspólnie z funkcjonariuszami grupy SPEED, którzy byli akurat w okolicy. Od razu poznali tego samego mężczyznę, któremu przed dwoma  godzinami zatrzymali prawo jazdy.

Dlaczego znów, jak gdyby nigdy nic, nietrzeźwy kierował swoim oplem?

– Gdy  wrócił do domu, siostra zwróciła mu kluczyki a ten postanowił z powrotem wyjechać na ulice Grudziądza. Tym razem podczas badania wydmuchał prawie 1,50 promila. – relacjonuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk.

„Dobra” siostra też zapłaci

Jakie konsekwencje poniesie nieodpowiedzialny mężczyzna? Odpowie przed sądem w Grudziądzu. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów.

A siostra? Dostała mandat karny 300 zł. Za niedopełnienie obowiązku nieudzielania pojazdu osobie, której zatrzymano uprawnienia.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jechał nietrzeźwy, policja zabrała mu prawo jazdy. Po dwóch godzinach znów „wpadł”, w tym samym miejscu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu