Lokal z nielegalnym hazardem zlikwidowały w Grudziądzu służby Krajowej Administracji Skarbowej i policji

  Mundurowi, po bezskutecznym wezwaniu do otwarcia lokalu, musieli siłowo wyłamać drzwi, aby dostać się do wnętrza. Po wejściu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia i policji z Grudziądza przeszukali lokal, w którym organizowano nielegalny hazard. Na miejscu zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych, ponad 400 g środków narkotycznych oraz niewielkie ilości marihuany i tabletek o działaniu narkotycznym. Znaleźli również blisko 4 tysiące zł. 

  Przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe na zatrzymanych urządzeniach hazardowych potwierdziły, że służyły one do prowadzenia nielegalnej działalności. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli maszyny i prowadzą postępowanie, które ma na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za nielegalne urządzanie gier.

  Dwie osoby usłyszały zarzut urządzania lub prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy oraz posiadania środków odurzających. Postępowanie w sprawie zatrzymanych narkotyków prowadzi grudziądzka policja.

  Co grozi za nielegalne organizowanie gier hazardowych?

  Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

  Jak informuje Kinga Błaszczyńska, rzecznik prasowy KAS w Bydgoszczy, wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać za pośrednictwem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS nr 800 060 000 oraz na adres e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl

  Oprac. (marz)

  ZDJECIA: KRAJOWA ADMINISTRACJA SKARBOWA

  Podziel się tym wpisem

  Share on facebook
  Share on twitter
  Share on whatsapp
  Share on telegram

  Portal eGrudziadz odżył!
  Rozpoczynamy całkiem nowy etap

  Witajcie Internauci!
  Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
  Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
  Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
  Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
  Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
  Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

  Lokal z nielegalnym hazardem zlikwidowały w Grudziądzu służby Krajowej Administracji Skarbowej i policji

  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu