Mundurowi, po bezskutecznym wezwaniu do otwarcia lokalu, musieli siłowo wyłamać drzwi, aby dostać się do wnętrza. Po wejściu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia i policji z Grudziądza przeszukali lokal, w którym organizowano nielegalny hazard. Na miejscu zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych, ponad 400 g środków narkotycznych oraz niewielkie ilości marihuany i tabletek o działaniu narkotycznym. Znaleźli również blisko 4 tysiące zł.
Przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe na zatrzymanych urządzeniach hazardowych potwierdziły, że służyły one do prowadzenia nielegalnej działalności. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli maszyny i prowadzą postępowanie, które ma na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za nielegalne urządzanie gier.
Dwie osoby usłyszały zarzut urządzania lub prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy oraz posiadania środków odurzających. Postępowanie w sprawie zatrzymanych narkotyków prowadzi grudziądzka policja.
Co grozi za nielegalne organizowanie gier hazardowych?
Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.
Jak informuje Kinga Błaszczyńska, rzecznik prasowy KAS w Bydgoszczy, wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać za pośrednictwem Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS nr 800 060 000 oraz na adres e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl
Oprac. (marz)
ZDJECIA: KRAJOWA ADMINISTRACJA SKARBOWA