Mł. bryg. Sławomir Chyła, zastępca dowódcy JRG 2 już na emeryturze, ale będzie współpraca. Dziękujemy za wzorową służbę w Państwowej Straży Pożarnej! (Zdjęcia, wideo)

Legenda grudziądzkiego pożarnictwa, młodszy brygadier Sławomir Chyła – zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 KM PSP w Grudziądzu odszedł na emeryturę, ale nadal będzie aktywny. Strażakiem być nie przestanie.

Pożegnanie mł. bryg. Sławomira Chyły w JRG nr 2 na Rządzu. Z prawej – st. bryg. Robert Gutowski, komendant miejski PSP w Grudziądzu.

Dziś pożegnał go komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu st. bryg. Robert Gutowski, koleżanki i koledzy z jednostki, współpracownicy. Dostał w prezencie na pamiątkę hełm strażacki w kolorze czerwonym…  

Po 32 latach i 4 miesiącach służby pożegnał Państwową Straż Pożarną. Uczestniczył w setkach, jeśli nie tysiącach akcji. – Ratowaliśmy ludzi i ich mienie,  wyjeżdżaliśmy do mniejszych i bardzo dużych akcji. Przyszedł czas, aby się pożegnać. Co złe, zapomnijcie. Pamiętajcie tylko dobre rzeczy – mówił mł. bryg. Sławomir Chyła. – Nie odchodzę całkowicie, żegnam się z Państwową Strażą Pożarną, ale nadal będę działać w OSP i współpracować z wami. Służcie tak, aby straż pożarna nadal utrzymywała się na pierwszym miejscu wśród służb mundurowych.   

Mł. bryg. Sławomir Chyła wychował kilka pokoleń strażaków, przeszkolił z bezpieczeństwa p.poż. tysiące dzieci w grudziądzkim Ogniku. Współpracował z lokalnymi mediami, które bardzo go cenią. Współpraca nadal będzie, tylko na innym polu, ale też strażackim.

TEKST, FOT, WIDEO: MARYLA RZESZUT  

Młodszy brygadier Sławomir Chyła żegna się z kolegami, współpracownikami odchodząc na emeryturę. Zapowiada dalszą współpracę.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Mł. bryg. Sławomir Chyła, zastępca dowódcy JRG 2 już na emeryturze, ale będzie współpraca. Dziękujemy za wzorową służbę w Państwowej Straży Pożarnej! (Zdjęcia, wideo)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu