„Naćpany” paradował po Tarpnie w bmw, a nie miał prawa jazdy i był poszukiwany. Wpadł w ręce policjantów z niezawodnej grupy SPEED

Mieli „nosa” policjanci, żeby na ul. Legionów zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki bmw. Jak ustalili, na kierowcy ciążył czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Był też poszukiwany przez prokuraturę. A jak wypadło badanie narkotesterem? Wykazało, że kierował pod wpływem środków odurzających. Poważna sprawa.

Samochód osobowy bmw zakończył swoją trasę przy pętli na Tarpnie.

Funkcjonariusze z grupy SPEED kontrolowali pojazd marki bmw,  4 sierpnia przed godz. 14.00 na ulicy Legionów. Autem kierował 22-letni mieszkaniec Grudziądza. Policjanci ustalili, że jest on poszukiwany przez miejscową prokuraturę.

Mało tego. – Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do końca 2022 roku – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu mł. asp. Łukasz Kowalczyk. – Funkcjonariusze wykonali też badanie na zawartość narkotyków w organizmie. Dało wynik pozytywny. Pobrano od niego próbkę krwi. Szczegółowe badanie wykaże pod wpływem jakich środków się znajdował. 

Co teraz czeka nieodpowiedzialnego kierowcę bmw?

– Za kierowanie pomimo zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli szczegółowe testy potwierdzą, że mężczyzna znajdował się pod wpływem środków zakazanych, dodatkowo grozić mu będzie kara do 2 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Kowalczyk.  

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Naćpany” paradował po Tarpnie w bmw, a nie miał prawa jazdy i był poszukiwany. Wpadł w ręce policjantów z niezawodnej grupy SPEED

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu