Nie żyje Andrzej Urban, organizator turniejów tańca towarzyskiego w Grudziądzu i regionie, sędzia krajowy i międzynarodowy

Dziś rano odszedł na zawsze ANDRZEJ URBAN, znany w Grudziądzu pasjonat tańca towarzyskiego. Przez wiele lat organizował turnieje, także międzynarodowe, które odbywały się m.in. w hali sportowej w Mniszku. Sędziował w międzynarodowych turniejach, także za granicą.

Jeszcze w lipcu 2023 roku został zaproszony na 50-lecie słynnego AKKT Miraż i Tańca Towarzyskiego w Olsztynie. Jeździł już wówczas na wózku inwalidzkim.

Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Sam przed laty był tancerzem, tworzył parę taneczną ze swoją byłą żoną. Miał wiele kontaktów w świecie tańca towarzyskiego w Polsce i Europie. Na jego turnieje do Grudziądza przyjeżdżały bardzo dobre pary taneczne z wielu państw. Prowadził też kursy taneczne m.in. w domu kultury zakładów tytoniowych.

W ostatnim czasie chorował. Zostanie zapamiętany jako wielki pasjonat i znawca tańca towarzyskiego na świecie. Także jako działacz kultury w Grudziądzu, gdzie angażował się w wiele ciekawych projektów.

(marz) 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nie żyje Andrzej Urban, organizator turniejów tańca towarzyskiego w Grudziądzu i regionie, sędzia krajowy i międzynarodowy

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu