Nie żyje ks. prałat Henryk Kujaczyński, budowniczy i pierwszy proboszcz kościoła na Strzemięcinie w Grudziądzu. Zmarł w 82. roku życia i w 58. roku kapłaństwa

Ksiądz prałat HENRYK KUJACZYŃSKI, emerytowany proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe, budowniczy kościoła na osiedlu Strzemięcin w Grudziądzu.

Był pierwszym proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 22 kwietnia w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Grudziądzu. Msza święta o godz. 18.00 odprawiona zostanie pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Suskiego. Uroczystości kontynuowane będą we wtorek, 23 kwietnia. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00 pod przewodnictwem biskupa Wiesława Śmigla. Po mszy św. odbędzie się ceremonia pogrzebowa. Ksiądz prałat spocznie na terenie parafii.

Ksiądz prałat HENRYK KUJACZYŃSKI urodził się 24 lipca 1942 roku w Mgowie. Święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 1966 roku w Pelplinie. Był kapelanem Jego Świątobliwości, kanonikiem gremialnym Kapituły Kolegiackiej Grudziądzkiej, kapelanem  Sybiraków. W Grudziądzu utworzył Centrum „Caritas” w budynku przy ul. Klasztornej, czuwał nad remontem obiektu i do 1999 roku był jego dyrektorem.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nie żyje ks. prałat Henryk Kujaczyński, budowniczy i pierwszy proboszcz kościoła na Strzemięcinie w Grudziądzu. Zmarł w 82. roku życia i w 58. roku kapłaństwa

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu