Niewypał znaleziono we frontowym ogrodzie Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów w Grudziądzu! Saperzy zabrali niebezpieczne znalezisko (zdjęcia) 

Natychmiast przyjechał radiowóz policyjny i patrol saperski. Niewypał został zabezpieczony. Znajdował się w ziemi pomiędzy drzewami, tuż obok gmachu biblioteki i pobliskiego przedszkola.

Do niebezpiecznego znaleziska w ogrodzie Biblioteki Miejskiej wezwany został patrol saperski.

Trwa przebudowa ogrodu frontowego Biblioteki Miejskiej. Pomiędzy drzewami, pod parkanem z lewej strony gmachu, podczas prowadzenia prac ziemnych natrafiono dziś (23 października) na niewybuch. Wszyscy pracownicy musieli opuścić teren. Niewypałem zajęli się saperzy. Zabrali go do zdetonowania na poligonie.

Po całej akcji ekipy remontowe i pracownicy wrócili do swoich zajęć.  

Gdziekolwiek zacznie się kopać w Grudziądzu pod inwestycję, można natrafić na pocisk z czasów II wojny światowej. Niedawno ekipa OPEC-u natknęła się na bombę podczas wykonywania wykopu na Plantach.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Tu, w wykopie pomiędzy dwoma drzewami znaleziony dziś został (23 października) niewypał. Po jego zabraniu przez saperów można było dalej prowadzić prace ogrodowe.
Na samym końcu tej alejki, pomiędzy drzewami leżał w ziemi niewypał. Obok gmachu Biblioteki Miejskiej i pobliskiego przedszkola…

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Niewypał znaleziono we frontowym ogrodzie Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów w Grudziądzu! Saperzy zabrali niebezpieczne znalezisko (zdjęcia) 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu