Policjant z grudziądzkiej drogówki będąc na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który jechał zygzakiem. Brawo!

Posterunkowy Kamil Polański z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu wypoczywał na urlopie. Jednak widząc dziwny styl jazdy osobowego forda – zatrzymał kierowcę. Był to obcokrajowiec.

Post. Kamil Polański z grudziądzkiej drogówki, mimo że był na urlopie, słusznie odebrał kluczyki nietrzeźwemu kierowcy. Może zapobiegł tragedii na drodze.

Jeśli nie widzimy radiowozu czy umundurowanego funkcjonariusza to nie znaczy, że nie ma w pobliżu policji! Wielce zaskoczony musiał być mężczyzna kierujący fordem w miejscowości Grębocin. Grudziądzki policjant słusznie podejrzewał, że kierowca tego auta może być pod wpływem alkoholu.

Co dokładnie wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza? Kierowca osobowego forda miał m.in. problem z utrzymaniem prawidłowej linii przejazdu i skręcał to na pobocze, to do osi jezdni. Ewidentnie powodował duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Widząc to post. Kamil Polański poinformował miejscowe służby i przy najbliższej okazji odebrał klucze kierowcy, od którego od razu wyczuł woń alkoholu. Przybyli powiadomieni o sytuacji policjanci z Torunia. Przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu, które wykazało blisko 2 promile w wydychanym powietrzu. Ponadto jadący fordem obcokrajowiec nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

– Mężczyzna ten odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Za jazdę bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie mniejszej niż 1500 zł. – informuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

(marz)

FOT. KM POLICJI GRUDZIĄDZ

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Policjant z grudziądzkiej drogówki będąc na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który jechał zygzakiem. Brawo!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu