Poszukiwany kierował pod wpływem narkotyków a ich zapas miał w samochodzie. Zatrzymała go policyjna grupa SPEED, której pomaga wyszkolony pies

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali 39-latka poszukiwanego przez prokuraturę. Mężczyzna wpadł w trakcie kontroli drogowej, gdyż jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto wspólnie z 33-letnim pasażerem przewozili narkotyki.

W kontrolowanym przez policjantów citroenie było 9 woreczków strunowych z narkotykami. Funkcjonariuszom pomaga specjalnie wyszkolony pies.

Funkcjonariusze grudziądzkiej grupy SPEED patrolowali ulicę Łyskowskiego w Grudziądzu. Zauważyli, że kierujący osobowym citroenem nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. W dodatku wykonał on nieprawidłowy manewr skrętu na pobliską stację benzynową.

Policjanci w trakcie kontroli ustalili, że 39-letni mieszkaniec Grudziądza nie posiadał uprawnień do kierowania, które stracił wcześniej za prowadzenie auta pod wpływem środków odurzających. W związku z tym mężczyzna został poddany badaniu narkotesterem, który pokazał, że i tym razem kierował będąc pod wpływem narkotyków. Jakich? Wykażą to szczegółowe badania.

Korzystając z policyjnych systemów funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany do kontroli mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez grudziądzką prokuraturę.

W toku dalszych czynności mundurowi ujawnili przy podróżujących samochodem mężczyznach 9 woreczków strunowych z białym proszkiem. Wstępne testy wykazały, że to narkotyki. Policjanci zabezpieczyli je do dalszych badań.

– Obu mężczyznom postawiono zarzuty posiadania narkotyków. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat trzech. Kierowca odpowie również za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających, kierowanie pomimo braku uprawnień i pozostałe wykroczenia drogowe – informuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

(marz)

FOT. KM POLICJI W GRUDZIĄDZU

Funkcjonariuszom grudziądzkiej grupy SPEED pomagał specjalnie wyszkolony pies.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Poszukiwany kierował pod wpływem narkotyków a ich zapas miał w samochodzie. Zatrzymała go policyjna grupa SPEED, której pomaga wyszkolony pies

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu