Poszukiwany „rozbijał się” mercedesem i wpadł w ręce policji. Dostał mandat. Czeka go sąd i zaległa „odsiadka”

Gdyby nie jechał autem z rozbitymi szybami, może nie przyciągnąłby uwagi policjantów. Grudziądzka grupa SPEED zatrzymała kierowcę mercedesa. Samochód miał rozbitą przednią i boczną szybę a mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Trafił tam, gdzie na niego czekano – za kraty.

Kierowca ukrywający się przed organami ścigania i odbyciem kary więzienia musiał przesiąść się z mercedesa do samochodu policyjnego…

Policjanci z grupy SPEED patrolowali ul. Waryńskiego w Grudziądzu. – Zauważyli osobowego mercedesa, którego stan pozostawiał wiele do życzenia – relacjonuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. – Kierowca jechał autem, pomimo rozbitej przedniej i bocznej szyby. Dodatkowo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mało tego, jak policjanci ustalili w trakcie kontroli – w ogóle nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Po wykonaniu niezbędnych czynności trafił do zakładu karnego.

Policjanci ustalili, że jest to 46-letni mieszkaniec Grudziądza, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W takim stanie był przednia szyba mercedesa…

Jakie poniósł konsekwencje? Za wykroczenia w ruchu drogowym mężczyzna otrzymał mandat karny na łączną kwotę 600 zł. Pojazd został usunięty z drogi na parking strzeżony. Za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień odpowie przed sądem. Na rozprawę będzie oczekiwał w zakładzie karnym w związku z „odsiadką”, której starał się uniknąć.

FOT. KM POLICJI GRUDZIĄDZ

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Poszukiwany „rozbijał się” mercedesem i wpadł w ręce policji. Dostał mandat. Czeka go sąd i zaległa „odsiadka”

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu