Przejechał na czerwonym świetle. A w nieoznakowanym bmw była policja…

W centrum Grudziądza kierowca ciężarówki przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Pewnie, bo nie widział w pobliżu policji. A funkcjonariusze patrolowali miasto nieoznakowanym bmw… Finał? Kierowca ciężarówki stracił prawo jazdy i zapłaci grzywnę.  

FOT. KMP POLICJI W GRUDZIĄDZU

Grudziądzcy policjanci z grupy SPEED zauważyli ciężarówkę, która na czerwonym świe tle przemknęła przez skrzyżowanie w centrum miasta. Natychmiast zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierował 60-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego. Dlaczego zignorował sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu? Tłumaczył się, że chciał uniknąć gwałtownego hamowania.

W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Okazało się, że nie był trzeźwy. Podczas badania wydmuchał niespełna pół promila alkoholu.

Jakie poniósł konsekwencje? – Kierowca ciężarówki stracił prawo jazdy. Za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem – informuje mł.asp. Łukasz Kowalczyk, p.o. oficera prasowego KM Policji w Grudziądzu. – Grozi mu kara grzywny nie mniejsza niż 2500 zł lub aresztu i zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej pół roku.

Kierowcy powinni uważać, nie jeździć pod wpływem alkoholu i nie łamać przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze policji z grupy SPEED patrolują miasto także nieoznakowanymi pojazdami służbowymi, jak w tym przypadku bmw.  

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Przejechał na czerwonym świetle. A w nieoznakowanym bmw była policja…

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu