Straszny pożar przy ul. Karabinierów w Grudziądzu. Tragiczny 8 marca. Jedna osoba nie żyje. 6-godzinna akcja gaśnicza. Ogień zniszczył dach (zdjęcia)

O godzinie 17.29 strażacy ruszyli na ratunek do płonącego budynku przy ul. Karabinierów w Grudziądzu. Gdy pojawiły się pierwsze zastępy straży pożarnej ogień już był mocno rozwinięty.

Płomienie wydostawały się przez poszycie dachowe. Kilkanaście osób mieszkających w tym domu uciekło z płonącego obiektu o własnych siłach, nie doznając uszczerbku na zdrowiu. Dwie nieprzytomne osoby ewakuowali strażacy.

Wspólna akcja ratunkowa strażaków, policjantów i ratowników medycznych była prowadzona profesjonalnie, z poświęceniem. Jednak nie udało się uratować życia jednej osoby. Druga poszkodowana osoba została zabrana do szpitala.

Na miejsce pożaru przyjechali Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza i wiceprezydent ża Lewandowska oraz pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami. – Wszyscy mieszkańcy tego budynku otrzymają pomoc i zostaną zabezpieczeni przez służby miejskie – zapewnił prezydent Maciej Glamowski.

W kulminacyjnym momencie akcję gaśniczą prowadziły 22 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej SP. Na miejsce pożaru przybył również p.o. kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Rafał Świechowicz i grupa operacyjna KW PSP w Toruniu.

Straty materialne są ogromne. Ogień zniszczył konstrukcję dachu. Mieszkania zostały zalane wodą podczas akcji gaśniczej, która trwała 6 godzin. Uczestniczyli w niej także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, zespoły ratownictwa medycznego, pracownicy pogotowia energetycznego i pogotowia gazowego, pracownicy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, MZK Grudziądz, pracownicy właściciela obiektu, Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu, Komenda Powiatowa PSP w Świeciu.

(marz)

Foto: KM PSP Grudziądz

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Straszny pożar przy ul. Karabinierów w Grudziądzu. Tragiczny 8 marca. Jedna osoba nie żyje. 6-godzinna akcja gaśnicza. Ogień zniszczył dach (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu