Akty nadania na wyższe stopnie dla strażniczki i 2 strażników z rąk prezydenta Macieja Glamowskiego (zdjęcia, wideo)   

W refektarzu Ratusza akty nadania na wyższe stopnie trójce strażników miejskich wręczył dziś Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Odebrali je: Natalia Kupska i Paweł Lewandowski z referatu prewencji oraz Adam Grabowski z sekcji ds. ekologii.

Niedawno strażnicy obchodzili swoje święto (29 sierpnia), w związku z tym akty nadania na wyższe stopnie grudziądzkim funkcjonariuszom prezydent Grudziądza Maciej Glamowski wręczył uroczyście, w reprezentacyjnym Refektarzu Urzędu Miejskiego.  Dziś (5 września).

Natalia Kupska otrzymała awans na stopień młodszego specjalisty, Paweł Lewandowski na stopień specjalisty, zaś Adam Grabowski na młodszego inspektora.

Od prawej: młodszy specjalista Natalia Kupska, specjalista Paweł Lewandowski i młodszy inspektor Adam Grabowski. – awansowani funkcjonariusze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

– Gratuluję awansów i życzę wam sukcesów w bardzo potrzebnej miastu służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Straż Miejska pełni w Grudziądzu bardzo ważną rolę dbając o porządek publiczny a także profilaktykę wśród najmłodszych – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. –  Życzę wam także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i dziękuję za wzorową służbę.

Komendant Straży Miejskiej w Grudziądzu Wiesław Dziadkowiec też gratulował swoim podwładnym: – Zasłużyliście swoją służbą na wyższe stopnie. Gratuluję i wierzę, że awanse zmobilizują was do jeszcze lepszej służby na rzecz mieszkańców.

Wyróżnieni funkcjonariusze przyznawali, że akty nadania na wyższe stopnie dają satysfakcję. Oznaczają uznanie przełożonych i docenienie ich służby. – Na pewno cieszy, że nasza niełatwa służba jest zauważona i doceniona – mówili.

W grudziądzkiej Straży Miejskiej pracują cztery strażniczki. Ich wyszkolenie i umiejętności niczym nie różnią się od wiedzy i umiejętności mężczyzn strażników. Są tak samo skuteczne.

Akty nadania na wyższe stopnie nie oznaczają podwyżki pensji. Wynagrodzenia strażnicy będą mieć takie jak dotychczas. – Musiałby zmienić się regulamin Straży Miejskich w Polsce, bo obecnie awanse w innych służbach mundurowych: wojsku, straży pożarnej, więziennictwie oznaczają podwyżkę pensji. U nas tak nie jest – poinformował Krzysztof Wszołek, kierownik referatu operacyjnego.

Komendant Straży Miejskiej awansuje funkcjonariuszy na najniższe stopnie, zaś akty nadania na stopnie począwszy od młodszego strażnika wręcza prezydent Grudziądza.

TEKST, FOT i WIDEO: MARYLA RZESZUT

Młodszy inspektor Adam Grabowski z sekcji ds. ekologii Straży Miejskiej w Grudziądzu: – Awans na wyższy stopień to docenienie naszej służby. Ale nie stoimy w miejscu, wciąż się rozwijamy. Jest co robić w mieście w sferze ekologii…

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Akty nadania na wyższe stopnie dla strażniczki i 2 strażników z rąk prezydenta Macieja Glamowskiego (zdjęcia, wideo)   

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu