Trzy nowe wozy, sprzęt do ratownictwa drogowego i umowa na nowy pojazd z drabiną mechaniczną – dla strażaków w Grudziądzu

Nowe samochody strażacy dostali już pod choinkę a prezydent Grudziądza Maciej Glamowski dołożył ufundowany przez miasto specjalistyczny sprzęt do ratownictwa drogowego. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu jest coraz lepiej wyposażona.

Grudziądzcy strażacy otrzymali od miasta specjalistyczny sprzęt do ratownictwa drogowego.

Dziś w KM PSP w Grudziądzu odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz państwowych i miejskich. Ciężki wóz gaśniczy Volvo FMX 380  do zadań specjalnych, lekki wóz  Mitsubishi L 200 i  samochód osobowy Toyota corolla do przewozu strażaków Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Grudziądzu otrzymała pod koniec 2022 roku. Dziś nastąpiło oficjalne przekazanie.

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski przekazał strażakom ufundowany przez miasto specjalistyczny sprzęt do ratownictwa drogowego.  

– Jestem przekonany, że przekazane samochody przydadzą się w zapewnieniu większego bezpieczeństwa nie tylko mieszkańcom Grudziądza ale też całego rejonu – przekonany jest Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Są wyposażone w nowoczesny sprzęt, co na pewno wpłynie na sprawność akcji ratowniczych.  

Podpisana została umowa pomiędzy komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu i przedstawicielką firmy Rosenbauer na dostawę grudziądzkiej komendzie PSP nowego i bardzo nowoczesnego pojazdu z drabiną mechaniczną.

W przekazaniu samochodów i sprzętu KM PSP w Grudziądzu wzięli udział między innymi Anna Gembicka – wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, wicewojewoda Józef Ramlau, samorządowcy i przedstawiciele firm.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Trzy nowe wozy, sprzęt do ratownictwa drogowego i umowa na nowy pojazd z drabiną mechaniczną – dla strażaków w Grudziądzu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu