Wyróżniającym się strażnikom miejskim awanse na wyższe stopnie wręczył Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza

Uroczystość odbyła się w reprezentacyjnym Refektarzu Ratusza.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Grudziądzu odbierają od prezydenta miasta Macieja Glamowskiego awanse na wyższe stopnie.

– Strażnicy miejscy swoją codzienną służbą zapewniają nam bezpieczeństwo i porządek publiczny. Doszło im sporo obowiązków związanych z wykrywaniem sprawców zanieczyszczania powietrza czy tworzących dzikie wysypiska śmieci. Mamy kilkaset kamer, które pomagają w ustaleniu sprawców – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Strażnicy miejscy ściśle współpracują z policją w wykrywaniu różnego rodzaju przestępstw. Tym, którzy otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe szczerze gratuluję a całej formacji dziękuję za oddanie i zaangażowanie, którym wykazujecie się każdego dnia. Dziękuję strażnikom miejskim także za wzorową współpracę z innymi służbami mundurowymi.

Awanse na wyższy stopień służbowy otrzymali grudziądzcy strażnicy miejscy:

starszy inspektor Marek Stasiorowski, młodszy inspektor Bogumiła Leśniewicz, młodszy inspektor Agnieszka Ratkowska, specjalista Adam Barczak, specjalista Łukasz Klawikowski, młodszy specjalista Maciej Lewandowski oraz młodszy strażnik Natalia Chruszczewska.

Agnieszka Ratkowska i Bogumiła Leśniewicz awansowały ze starszego specjalisty na młodszego inspektora. Obie są strażniczkami już 16 lat. – Razem wstępowałyśmy do tej służby i tak stopniowo, etapami zyskujemy coraz większą wiedzę i umiejętności a w ślad za tym awansujemy – mówiły tuż po odebraniu nominacji na wyższe stopnie.

Uśmiechają się: – Na pewno cieszy fakt, że nasza służba została doceniona. Zawsze to gwiazdki na pagonach…

Mł. insp. Bogumiła Leśniewicz pracuje w sekcji zajmującej się m.in. profilaktyką w szkołach a mł. insp. Agnieszka Ratkowska w sekcji ds. wykroczeń.       

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Od lewej: Łukasz Klawikowski, Bogumiła Leśniewicz, Agnieszka Ratkowska i Marek Stasiorowski. Nominacje na wyższe stopnie wręcza prezydent Maciej Glamowski.
Młodszy inspektor Bogumiła Leśniewicz (z lewej) i mł. insp. Agnieszka Ratkowska.
Specjalista Łukasz Klawikowski (z prawej) i starszy inspektor Marek Stasiorowski.
Starszy inspektor Marek Stasiorowski (z lewej) i specjalista Łukasz Klawikowski.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Wyróżniającym się strażnikom miejskim awanse na wyższe stopnie wręczył Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu