Za co mandat 2500 zł?! Wypił alkohol i pojechał hulajnogą elektryczną… Czy plażowicze trzeźwi wracają pojazdami do domów?

Relaksował się nad jeziorem w Tarpnie a wracał do domu hulajnogą elektryczną. Policjanci nic by do niego nie mieli, gdyby był trzeźwy. Został zatrzymany do kontroli przez grupę SPEED. Niestety, plażowicz miał 0,6 promila alkoholu. Dostał mandat karny 2500 zł.

Na ul. Jaśminowej, niedaleko plaży Tarpno, grupa SPEED kontrolowała prowadzących pojazdy, także hulajnogi elektryczne.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 31-letniego  grudziądzanina jadącego hulajnoga elektryczną z wypoczynku nad Jeziorem w Tarpnie. Funkcjonariusze grupy SPEED Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu kontrolowali go na ul. Jaśminowej.

Kontrola wykazała, że kierował on hulajnogą elektryczną będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wskazało ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Mężczyzna przyjął nałożony na niego mandat karny w kwocie 2 500 złotych.

Policja pzypomina, że prowadzenie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny np. hulajnogą elektryczną, rowerem, urządzeniem transportu osobistego, znajdując się w stanie nietrzeźwości czyli powyżej pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu lub pod wpływem podobnie działającego środka, jest wykroczeniem z art. 87§1a Kodeksu Wykroczeń. Za takie wykroczenie grozi mandat karny w kwocie 2 500 złotych lub kara aresztu, a nawet może zostać orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Za co mandat 2500 zł?! Wypił alkohol i pojechał hulajnogą elektryczną… Czy plażowicze trzeźwi wracają pojazdami do domów?

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu