Zażył marihuanę i volkswagenem uciekał ulicami Grudziądza. Rozbił auto i pobiegł w pole… Policjanci szybko go ujęli

29-letni mężczyzna pędził ulicami miasta chcąc uciec policji. Powodował zagrożenie w ruchu drogowym. Na ul. Solidarności rozbił auto i uciekał w kierunku lasu… Został zatrzymany a narkotest wykazał, że był pod wpływem marihuany.

Krótki, skuteczny pościg za kierowca będącym pod wpływem narkotyków przeprowadzili policjanci z oddziału prewencji w Bydgoszczy i funkcjonariusze z Grudziądza.

Na 29-letniego mężczyznę policjanci zwrócili uwagę 1 marca po południu. Szedł chodnikiem a  na widok mundurów przyspieszył i uciekł w bramę jednej z posesji. Wkrótce nagle wyjechał stamtąd osobowym volkswagenem. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W jej trakcie kierowca nagle zamknął drzwi samochodu i zaczął uciekać w kierunku ul. Nad Torem. Dojechał do ulicy Solidarności, gdzie rozbił samochód i zaczął biec w kierunku lasu. Daleko nie uciekł. Po krótkim pościgu został dogoniony i zatrzymany. Policyjny narkotest wykazał w jego organizmie obecność marihuany. 29-letni mieszkaniec Grudziądza stanie przed sądem.

Zatrzymany kierowca znajdował się pod wpływem środków odurzających. Test na zawartość narkotyków wykazał obecność marihuany.

– Za kierowanie pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Kierowca odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – informuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk, rzecznik KM Policji w Grudziądzu.

(marz)

FOTR. KM POLICJI GRUDZIĄDZ

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Zażył marihuanę i volkswagenem uciekał ulicami Grudziądza. Rozbił auto i pobiegł w pole… Policjanci szybko go ujęli

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu