Myśleli, że zasłabł. Kierowca cysterny zjeżdżał na pobocze i oś jezdni. Okazało, się że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie!

Dwaj mieszkańcy Lidzbarka przerwali skrajnie niebezpieczną jazdę kierowcy cysterny. 48-latek jechał tzw. wężykiem, uszkadzając znaki drogowe. Jak się okazało, mężczyzna kierował ciężarówką mając 2,5 promila alkoholu w organizmie!
Do zdarzenia doszło w środę 27 stycznia przed 17:00. Dwaj mieszkańcy Lidzbarka, wracając z pracy, jechali z Wąbrzeźna w kierunku krajowej „piętnastki”. Uwagę mężczyzn zwróciły manewry wykonywane przez kierowcę jadącej przed nimi cysterny. Ten co chwilę zjeżdżał na pobocze lub do osi jezdni.
W pewnym momencie uderzył w jeden ze znaków drogowych i najechał na słupek hektometryczny. Jadący za nim mężczyźni postanowili czym prędzej zatrzymać go, mając obawy, że kierowca zasłabł.
Używając świateł i sygnału dźwiękowego spowodowali, że kierowca ciężarówki zjechał na zatokę przystanku w miejscowości Niedźwiedź. Kiedy jadący za cysterną świadkowie podbiegli do auta i otworzyli drzwi jednoznacznie stwierdzili, że mężczyzna jest kompletnie pijany! Wyczuwalna była silna woń alkoholu, kierowca bełkotał, a kiedy wysiadł z samochodu miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. 48-letni mieszkaniec powiatu makowskiego w województwie mazowieckim namawiał świadków, żeby nie wzywali policji. Ci jednak natychmiast zabrali mu kluczyki i wezwali patrol.
Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu! Kierowca zmieniał co chwilę wersję co do czasu i ilości spożytego alkoholu twierdząc nawet, że pił w oczekiwaniu na przyjazd policji! W związku z tym mężczyzna przewieziony został do szpitala, gdzie pobrano od niego próbki krwi, na podstawie których biegły jednoznacznie stwierdzi czas i stężenie alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Myśleli, że zasłabł. Kierowca cysterny zjeżdżał na pobocze i oś jezdni. Okazało, się że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu