Nietypowa sytuacja. Pobity mężczyzna, który zgłosił się na policję usłyszał zarzuty. Okazało się, że skradziono mu narkotyki

Lipowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Szybko okazało się, że sprawa miała jednak szerszy zasięg. W rzeczywistości doszło do rozboju, ale niejednego. Okazało się, że jeden z pokrzywdzonych w tej sprawie także usłyszy zarzut, bo sprawcy podczas napadu zabrali mu narkotyki.
Do przestępstw doszło we wtorek (19.01.21) na terenie gm. Wielgie w powiecie lipnowskim. Do policjantów zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że został pobity, a napastnicy zabrali mu telefon komórkowy, prawo jazdy, kartę do bankomatu i dowód osobisty. Lipnowscy kryminalni w ciągu dwóch dni ustalili, kto dokonał tego napadu. W czasie działań sprawdzili kilka adresów, pod którymi mogli przebywać sprawcy i w piątek (22.01.21) zatrzymali wytypowanych mężczyzn (27 i 31l.). Odzyskali też utracony telefon.

W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że doszło do jeszcze jednego rozboju, który nie został zgłoszony. Okazało się, że 27 i 31-latek wspólnie odwiedzili wcześniej innego mężczyznę, od którego mieli kupić marihuanę. Gdy jednak okazało się, że mają do czynienia z 17-latkiem nie zamierzali zapłacić za towar. Pobili go, grozili innemu członkowi jego rodziny, po czym wyszli z narkotykami.
Obaj odpowiedzą za rozboje. 27-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Jego wspólnik działał w warunkach recydywy, więc do więzienia może trafić nawet na 15 lat. W celu zapewnienia prawidłowego toku sprawy sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzą tymczasowo w areszcie.
W wyniku ustaleń policjantów zarzut usłyszy także pokrzywdzony 17-latek. Policjanci, podczas przeszukania, znaleźli u niego zawiniątko z zielonym suszem. Po badaniach okazało się że jest to marihuana. Za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom ustawy grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Nietypowa sytuacja. Pobity mężczyzna, który zgłosił się na policję usłyszał zarzuty. Okazało się, że skradziono mu narkotyki

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu