Pijany kierowca wiózł trzeźwą pasażerkę. Podróżowali bez pasów bezpieczeństwa co skłoniło patrol ruchu drogowego do kontroli drogowej

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 46-letni mieszkaniec Górzna, zatrzymany przez brodnickich policjantów. Mężczyzna kierował pojazdem mając 0,8 promila alkoholu w organizmie lecz nie posiadając do tego uprawnień. Obok siedziała trzeźwa pasażerka, która miała prawo jazdy. Mężczyźnie, za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut po godz. 12.00. Patrol ruchu drogowego z Brodnicy pełniąc służbę na terenie miasta Górzna zauważył forda focusa, którego kierowca oraz pasażerka nie stosowali się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód. W trakcie kontroli okazało się, że 46-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż wcześniej zostało mu zatrzymane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Po badaniu alkotestem okazało się, że i tym razem mężczyzna prowadził pojazd po alkoholu.
Policyjne urządzenie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. 46-letni mieszkaniec Górzna za kierowania w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.    

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pijany kierowca wiózł trzeźwą pasażerkę. Podróżowali bez pasów bezpieczeństwa co skłoniło patrol ruchu drogowego do kontroli drogowej

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu