Policyjne kontrole na targowiskach. Tym razem powodem nie jest koronawirus, a ptasia grypa

W związku z ptasią grypą, która pojawiła się na terenie powiatu inowrocławskiego, zostały wprowadzone zakazy i nakazy. Wszystko w trosce o zdrowie ludzi.
Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z 19 stycznia w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków, między innymi na terenie powiatu inowrocławskiego, zostały wprowadzone obostrzenia. Obowiązują one m.in. w poszczególnych miejscowościach gminy Kruszwica.

Dlatego dzielnicowi miejscowego komisariatu kontrolowali w sobotę 23 stycznia targowiska miejskie. Sprawdzali, czy handlujący stosują się do zakazu sprzedaży mięsa drobiowego, mięsa ptaków łownych, jaj konsumpcyjnych i wylęgowych. Nie było w tym zakresie zastrzeżeń.
Policjanci zwracali także uwagę na to, czy w związku z pandemią koronawirusa przestrzegany jest wymóg zakrywania ust i nosa. Tutaj również nie było przypadków naruszeń przepisów. 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Policyjne kontrole na targowiskach. Tym razem powodem nie jest koronawirus, a ptasia grypa

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu