Policyjne kontrole na targowiskach. Tym razem powodem nie jest koronawirus, a ptasia grypa

W związku z ptasią grypą, która pojawiła się na terenie powiatu inowrocławskiego, zostały wprowadzone zakazy i nakazy. Wszystko w trosce o zdrowie ludzi.
Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z 19 stycznia w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków, między innymi na terenie powiatu inowrocławskiego, zostały wprowadzone obostrzenia. Obowiązują one m.in. w poszczególnych miejscowościach gminy Kruszwica.

Dlatego dzielnicowi miejscowego komisariatu kontrolowali w sobotę 23 stycznia targowiska miejskie. Sprawdzali, czy handlujący stosują się do zakazu sprzedaży mięsa drobiowego, mięsa ptaków łownych, jaj konsumpcyjnych i wylęgowych. Nie było w tym zakresie zastrzeżeń.
Policjanci zwracali także uwagę na to, czy w związku z pandemią koronawirusa przestrzegany jest wymóg zakrywania ust i nosa. Tutaj również nie było przypadków naruszeń przepisów. 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Policyjne kontrole na targowiskach. Tym razem powodem nie jest koronawirus, a ptasia grypa

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu